تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
بررسی سه پنالتی سوخته پورتو

اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!

در دیدار پورتو و براگا که منجر به اولین شکست فصل یاران طارمی در لیگ پرتغال شد، چند صحنه مشکوک به پنالتی رخ داد که داور بازی در یکی از آنها به طارمی ستاره ایرانی پورتو گفت دایو (شیرجه) زدی!

کد خبر: ۱۲۸۲۲۳
۱۳:۰۸ - ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!

دیدارنیوز: نخستین شکست فصل پورتو با اتفاقات جنجالی زیادی همراه بود. جایی که داور مسابقه می‌توانست سه صحنه از جمله برخورد با طارمی را خطای پنالتی اعلام کند، ولی چنین نشد.

بالاخره طلسم یک فصل شکست ناپذیری پورتو در استادیوم براگا مونیکیپال شکسته شد و شاگردان سرجیو کونسیسائو در دیداری فوق جنجالی برابر میزبان خود براگا تن به شکست دادند تا قهرمانی آبی و سفید‌های بندرنشین حداقل یک هفته به تأخیر بیفتد.

در این مسابقه که پورتو مالک توپ و میدان بود، شاگردان کونسیسائو موقعیت‌های متعددی را از دست دادند، اما موضوعی که باعث شد این دیدار بیش از پیش مورد توجه رسانه‌ها قرار گیرد، تصمیمات جنجال برانگیز هوگو میگل داور سرشناس پرتغالی در این بازی بود.

اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!

بازیکنان، کادرفنی و هواداران پورتو در این مسابقه حداقل مدعی سه پنالتی سوخته برابر براگا هستند که ردپای مهدی طارمی نیز در یکی از این صحنه‌های فوق العاده مشکوک داوری دیده می‌شود. صحنه‌هایی که با وجود VAR در فوتبال پرتغال، منجر به اعلام خطای پنالتی به سود پورتو نشد. این در حالی است که مرور صحنه‌های آهسته نشان می‌دهد که حداقل برای مخاطبان عادی فوتبال، این تصاویر گویای پنالتی سوخته برای پورتو است.

نخستین صحنه جنجالی این بازی خیلی زود و در دقیقه چهار دیدار به وقوع پیوست. یک پاس در عمق برای اوانیلسون او را موقعیت بسیار خوب گلزنی قرار داد، ولی او ترجیح داد با یک پاس عرضی، مهدی طارمی را صاحب موقعیت کند، ولی پاس او پیش از رسیدن به مهاجم ایرانی توسط مدافع براگا برگشت داده شد، ولی اوانیلسون در برخورد با متئوس سنگربان براگا نقش بر زمین شد که داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت.

اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!

صحنه دوم دقایقی بعد رقم خورد. جایی که ارسال کرنر بازیکنان پورتو به دست المصراتی مدافع اهل کشور لیبی براگا برخورد کرد. در این صحنه تمام بازیکنان پورتو به نشانه خطای پنالتی دست خود را بالا بردند، اما هوگو میگل و کمک‌های او در اتاق VAR با پورتویی‌ها هم نظر نبودند.

بالاخره پای مهدی طارمی نیز به صحنه‌های جنجالی این دیدار باز شد. یک ارسال از سمت راست در دقیقه ۴۴ به روی دروازه، از تمامی بازیکنان دو تیم عبور کرد. یان کوتو مدافع راست براگا که برای زدن ضربه سر به هوا برخاسته بود، به توپ نرسید و هنگام فرود پایش را روی ماهیچه پشت پای طارمی گذاشت و باعث سرنگونی او شد.

اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!

صحنه‌ای که بار‌ها و بار‌ها توسط هواداران پورتو در فضای مجازی بازنشر شده و آن‌ها اعتقاد دارند که داور پنالتی‌های تیمشان را نگرفته است. نکته جالب ماجرا در پایان نیمه نخست بود. جایی که طارمی به هوگو میگل داور مسابقه اعلام کرد که روی او مرتکب خطای پنالتی شده اند، اما قاضی میدان با علامت شیرجه، به مهاجم ایرانی اعلام کرد که او داخل محوطه جریمه خودش را به زمین انداخته و خطایی رخ نداده است.

اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!اشاره جنجالی داور به طارمی: دایو زدی!

این صحنه‌ها باعث شد تا پپه کاپیتان پورتو در پایان بازی به انتقاد از داور بازی بپردازد. او گفت: صحبت‌های زیادی در مورد داوری وجود دارد و او کاملاً شرطی بود. صحبت‌ها و فشار رسانه‌ای (از سوی باشگاه‌های بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون) در مورد مهدی طارمی و توانایی او در گرفتن پنالتی زیاد شده است. این روی داوران تأثیر گذاشته است. نمی‌توانم بیشتر از این چیزی بگویم، وگرنه جریمه خواهم شد. فقط سه موقعیتی که مشکوک به پنالتی بود تجزیه و تحلیل کنید.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی