تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

انجمن‌ها نماینده هنرمندان منطقه هستند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در دیدار با روسای انجمن‌های فرهنگی و هنری، اظهار داشت: انجمن‌ها نماینده هنرمندان و پل ارتباطی آن‌ها با این معاونت هستند.

کد خبر: ۱۲۸۱۳۳
۱۶:۰۷ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

حجت الاسلام و المسلمین عادل فریحی در نخستین نشست رسمی خود با روسای انجمن‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌های آبادان و خرمشهر، اظهار داشت: پیش از آنکه بر صندلی معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند بنشینم، مطلع بودم که حال و هوای هنر در منطقه خوب نیست.

وی در خصوص جایگاه انجمن‌ها توضیح داد: متأسفانه بعضی از انجمن‌ها بسیار پررنگ شده اند و بعضی نادیده گرفته شده‌اند که می‌بایست در رویکرد جدید توازن میان همه برقرار شود.

این مسئول فرهنگی اذعان داشت: با توجه به دغدغه اصلی هنرمندان که نبود مکان مناسب برای استقرار و برگزاری جلسات انجمن‌های مربوط به حوزه‌های مختلف است؛ در صدد هستیم دو واحد از مکان‌های متعلق به ادارات میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر را برای برگزاری این نشست‌ها در اختیارشان بگذاریم.

فریحی در ادامه خاطرنشان کرد: در گذشته مبلغی بالغ بر ۷ میلیارد تومان صرف تجهیز و بازسازی سالن‌ها شده که بسیاری از اموال تامین شده برای این سالن‌ها به سرقت رفته است و قطعا بنده از طریق مجاری قانونی و حقوقی پیگیر بازگشت این اموال به بیت المال خواهم بود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه تفاوت نگاه ما با غرب به هنر در این است که ما فرهنگ و هنر را از دین جدا نمی‌دانیم، گفت: نگاه من به حوزه فرهنگ و هنر استراتژی و اعتقادی است.

فریحی در پاسخ به دیدگاه و رویکرد خود به حوزه موسیقی، اظهار داشت: من با موسیقی مخالف نیستم چراکه اسلام نیز موسیقی را منع نکرده، اما در این باب قاعده گذاشته است.

وی افزود: با نظر مساعد و حمایت ویژه مدیرعامل محترم سازمان بخشی از بودجه معاونت فرهنگی که پیش‌تر صرف قرارداد‌های از پیش تعیین شده می‌شد احیاء شده و بنا داریم به پشتوانه حمایت ایشان حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری و اجتماعی منطقه را تقویت کنیم.

عادل فریحی در ادامه حمایت از هنرمندان منطقه را اولویت خود دانست و عنوان نمود: به جد پای این قضیه ایستاده‌ایم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در پایان خاطرنشان کرد: من پاسخگوی آنچه در آینده رقم می‌خورد خواهم بود و آمده ام با کمک شما به هنر منطقه تعالی و آن را به جایگاه اصلی‌اش برگردانیم.

نگاه به حوزه شعر و ادبیات، اختصاص بودجه و مکان ثابت به انجمن‌های فرهنگی و هنری آبادان و خرمشهر، بهره مندی از ظرفیت‌های بومی و توزیع متوازن امکانات بین هنرمندان و … نیز از جمله دغدغه‌های اصلی هنرمندان حاضر در این نشست بود که توسط آن‌ها عنوان شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی