تیتر امروز

کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...
وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...

پلنگ سرگردان مازندران زمین‌گیر شد

پلنگی که وارد خیابان‌های یکی از شهر‌های مازندران شده بود، سرانجام با استفاده از تیر بیهوشی زمین‌گیر شد.

کد خبر: ۱۲۷۹۸۱
۱۲:۴۸ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

پلنگ سرگردان مازندران زمین‌گیر شد

دیدارنیوز ـ روابط عمومی اداره کل محیط زیست مازندران اعلام کرد: پلنگی که وارد قائمشهر شده بود، با استفاده از تفنگ بیهوشی در یکی از باغ‌های اطراف راه‌آهن این شهر زمین‌گیر شد.

به گفته اداره کل محیط زیست مازندران، این پلنگ برای انجام یک سری آزمایش‌ها به پناهگاه حیات وحش «سمسکنده» ساری منتقل شده است.

گفتنی است در هفته‌های اخیر، اخبار بسیاری درباره ورود حیوانات وحشی ازجمله خرس (مرودشت شیراز)، گرگ و روباه به شهر‌ها و محل سکونت انسان‌ها منتشر شده که در برخی از موارد، این حیوانات به مردم حمله کرده و آن‌ها را زخمی کردند. نمونه آن، حمله گرگ به دو زن مسن در شهر خلخال بود که هفته گذشته رخ داد.

به گفته کارشناسان محیط زیست، نشان‌دهنده گرسنه بودن حیوانات و جستجو برای غذاست.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران با بیان این که پلنگ مشاهده شده در خیابان‌های قائمشهر به پناهگاه ساری منتقل شده است، گفت: پلنگی که امروز در قائمشهر مشاهده شد، یک پلنگ کاملا وحشی بوده است که به دلیل پیدا نکردن غذا، از جنگل فرار کرده و به شهر پناه آورده است.

 

 

برچسب ها: حیات وحش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی