تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

مردانی که «گوشت» نمی‌خورند جذاب‌ترند!

برخی عادات سبک زندگی به طور مستقیم تاثیر غیرقابل توصیفی بر روی پوست می‌گذارند که شما را زیباتر یا جذابتر نشان می‌دهد و برخی دیگر تاثیری معکوس دارند. محققان در یک مطالعه که در اروپا انجام شد، متوجه شدند مردانی که رژیم غذایی گیاهخواری داشتند از نظر زنان، مردانه‌تر و جذاب‌تر هستند.

کد خبر: ۱۲۷۸۴۰
۰۸:۳۰ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۱

مردانی که «گوشت» نمی‌خورند جذاب‌ترند!

دیدارنیوز: محققان دریافته‌اند که برخی عادات سبک زندگی می‌تواند شما را جذاب‌تر نشان دهد و برخی از آن‌ها برعکس ممکن است از جذابیت شما بکاهد.

برخی عادات سبک زندگی به طور مستقیم تاثیر غیرقابل توصیفی بر روی پوست می‌گذارند که شما را زیباتر یا جذابتر نشان می‌دهد و برخی دیگر تاثیری معکوس دارند. در این گزارش به چند عادت سبک زندگی که موجب کاهش جذابیت شما می‌شود، اشاره شده است تا با اجتناب از انجام آن‌ها به جذابیت هر چه بیشتر خود بیفزایید.

به اندازه کافی نخوابیدن
بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۷، داشتن تنها دو شب خواب ناکافی می‌تواند جذابیت فرد را کاهش دهد. محققان از شرکت کنندگان در مطالعه خواستند تا به مجموعه‌ای از عکس‌های افراد بر اساس جذابیت آن‌ها امتیاز دهند. سوژه‌های عکسی که کم خواب بودند نسبت به افرادی که هشت ساعت کامل خوابیده بودند، جذابیت کمتری داشتند.

یک چهره سالم و جذاب با درجه خاصی از قرمزی مشخص می‌شود که به نوبه خود نشان دهنده افزایش گشاد شدن عروق است.

جریان خون به پوست به شدت با خواب تقویت می‌شود و این اتساع عروق ممکن است راهی برای بدن به منظور تسهیل توزیع عوامل دفاعی درونزا باشد. با کمبود خواب، جریان خون در پوست کاهش می‌یابد و به گفته ارزیابی‌کنندگان، چهره‌ها پس از نخوابیدن رنگ پریده‌تر به نظر می‌رسند. به همین دلیل کارشناسان توصیه می‌کنند که خواب را در اولویت قرار دهید و هر شب هفت تا نه ساعت خواب با کیفیت داشته باشید.

مردانی که «گوشت» نمی‌خورند جذاب‌ترند!

مصرف بیش از حد قند
تحقیقات نشان داده است که مصرف بیش از حد قند با پیر کردن فعال پوست، شما را پیرتر نشان دهد. این موضوع به این دلیل است که وقتی قند - گلوکز یا فروکتوز - مصرف می‌شود، بدن در واکنش، موادی به نام محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته (AGEs) تولید می‌کند.

این سموم به کلاژن و الاستین دو پروتئین موجود در پوست که پوست را حجیم و جوان نگه می‌دارند، آسیب می‌زند؛ که در نتیجه منجر به بروز چین و چروک، افتادگی، رنگ پوست ضعیف و لکه‌های پیری می‌شود.

مردانی که «گوشت» نمی‌خورند جذاب‌ترند!

استرس بیش از حد
نه تنها استرس مزمن باعث پیری زودرس افراد می‌شود، بلکه مطالعات نشان داده اند که هم مردان و هم زنانی که سطوح بالایی از هورمون استرس به نام کورتیزول دارند، جذابیت کمتری برای جنس مخالف دارند.

یکی از نویسندگان مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۲ که در آن زنان به تصاویر مردان امتیاز می‌دادند، گفت: به نظر می‌رسد که زنان می‌توانند مردانی را که قوی‌ترین پاسخ ایمنی را دریافت می‌کنند، تشخیص دهند و آن‌ها را جذاب‌ترین مردان می‌دانند. مطالعه جداگانه دیگری در سال ۲۰۱۳ که در آن مردان به تصاویر زنان امتیاز می‌دادند نیز نتایج یکسانی را نشان داد.

مردانی که «گوشت» نمی‌خورند جذاب‌ترند!

مصرف گوشت
محققان در یک مطالعه که در اروپا انجام شد، متوجه شدند: مردانی که رژیم غذایی گیاهخواری داشتند از نظر زنان، مردانه‌تر و جذاب‌تر هستند.

محققان در این مطالعه گروهی از مردان را که از رژیم‌های گیاهی یا گوشتی استفاده می‌کردند، جمع آوری کردند. به این مردان پد‌های زیر بغل داده شد تا بوی بدنشان را جمع آوری کند و از زنان خواسته شد تا هر پد را بو کرده و از نظر جذابیت و مردانگی آن را ارزیابی کنند. گیاهخواران بالاترین امتیاز را کسب کردند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی