تیتر امروز

اردوغان، شمشیر را از رو بست!
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۵)، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه دو ماه زودتر برگزار می‌شود

اردوغان، شمشیر را از رو بست!

سخنرانی پر از خشم و هیاهو رجب طیب اردوغان از تند شدن تب انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه خبر می‌دهد، مخالفان او هم به همین تندی وارد میدان شده‌اند، مخالفانی که اردوغان آنها را «میز شش نفره»، کودتاچی،...
سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد
چون پرده استقلال برافتاد...

سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد

حدود ۴ ماه از روی کار آمدن علی فتح‌الله زاده می‌گذرد، ولی هنوز بیشتر وقت او صرف مناظره‌های بی‌پایان و غیرمستقیم با سردار آجورلو مدیر عامل قبلی باشگاه می‌شود.
موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....

آبروریزی بزرگ در دیدار ایران - لبنان؛ حالا پاسخ فیفا را درست بدهید!

اتفاقات عجیب و تلخ دیدار ایران و لبنان و راه ندادن بانوان به ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد، در رسانه‌های جهان به تیتر اصلی خبر‌ها تبدیل شده است تا خودخواهی و بی‌تدبیری عده‌ای خاص، هزینه سنگینی روی دست کشور بگذارد. در زمان حاضر که این افتضاح بزرگ رقم خورده است، موضوع مهم این است که چگونه می‌خواهیم پاسخ فیفا را بدهیم.

کد خبر: ۱۲۵۹۵۹
۱۲:۵۷ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۱

آبروریزی در دیدار ایران - لبنان؛ حالا پاسخ فیفا را درست بدهید!

دیدارنیوز: چگونگی پاسخ‌دادن به نامه فدراسیون جهانی فوتبال پس از آبروریزی در دیدار ایران و لبنان، مهمترین موضوع زمان حاضر فوتبال ایران محسوب می‌شود.

به نقل از تسنیم، اتفاقات عجیب و تلخ دیدار ایران و لبنان و راه ندادن بانوان به ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد مقدس نه‌تن‌ها در ایران، بلکه در رسانه‌های جهان نیز به تیتر اصلی خبر‌ها تبدیل شده است تا خودخواهی و بی‌تدبیری عده‌ای خاص، هزینه سنگینی روی دست کشور بگذارد.

۴۸ ساعت بعد از این ماجرا، همچنان اظهارنظر‌ها ادامه دارد و هر طرف و گروهی تلاش می‌کند تقصیر را گردن دیگری بیندازد، گاهی در این صحبت‌ها تناقض‌هایی نیز دیده می‌شود، کار در برخی موارد به منافع شخصی هم رسیده است و برخی افراد، این اتفاق را به‌چشم فرصت مناسبی برای تسویه حساب شخصی دیده‌اند.

ماجرا آن‌قدر تبعات داشته است که دولت و مجلس و سایر نهاد‌ها نیز پای کار آمده‌اند تا مقصران این آبروریزی بزرگ شناسایی شوند.

در همین شرایط، شایعات زیادی هم مبنی بر برخورد فیفا مطرح و حتی صحبت از تعلیق و کنار گذاشتن تیم ملی از جام جهانی مطرح شد، با این حال فیفا در واکنش به این اتفاق، نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرده و خواهان ارائه توضیحاتی شده است. در این نامه صحبتی درباره تعلیق نشده است و فقط فیفا خواسته است توضیحاتی در این باره داده شود.

در زمان حاضر که این افتضاح بزرگ رقم خورده است، موضوع مهم این است که چگونه می‌خواهیم پاسخ فیفا را بدهیم. اکنون باید به‌دور از حبّ و بغض‌ها، منافع شخصی و فرستادن پالس به نهاد‌های بین‌المللی، همه دور یک میز جمع شوند و پاسخی مناسب به فیفا دهند، منظور این است که اظهارنظر‌ها متناقض نباشد و نامه‌ای که تحت عنوان پایه ایران به فیفا ارسال می‌شود، با اظهارات مقامات مسئول تناقض نداشته باشد، اگر این موضوع رعایت نشود چه‌بسا مشکلات بیشتری به وجود بیاید.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی