تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

افزایش ارتفاع موج در سواحل جنوبی و شمالی/ از شنا خودداری کنید

سازمان هواشناسی با صدور دو هشدار نارنجی و زرد از افزایش سرعت باد در سواحل جنوبی و شمالی کشور و افزایش ارتفاع امواج خبر داد.

کد خبر: ۱۲۴۳۶۸
۱۴:۱۹ - ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

افزایش ارتفاع موج در سواحل جنوبی و شمالی

دیدارنیوز ـ سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ از افزایش سرعت باد با جهت جنوب شرقی از اواخر وقت پنج‌شنبه (۱۹ اسفندماه) تا عصر جمعه (۲۰ اسفند ماه) با مخاطراتی همچون افزایش ارتفاع امواج در ساحل حداکثر تا ۲ متر و در فراساحل حداکثر تا ۳ متر در خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل در استان‌های خوزستان و بوشهر خبر داد.

در پی حاکمیت این شرایط جوی افزایش احتمال غرق شدن شناگران و قایق‌های سبک و تفریحی، احتمال آسیب به قفس‌ها و پاره شدن تور‌های صیادی و احتمال آسیب به شناور‌های صیادی، شناور‌های نیمه سنگین و خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحلی وجود دارد.

توصیه سازمان هواشناسی در این شرایط ممنوعیت شنا، محدودیت در تردد با قایق‌ها و شناور‌های سبک و تفریحی، اعمال محدودیت در فعالیت‌های دریایی به‌ویژه در مناطق فراساحل، احتیاط در تردد با شناور‌های نیمه‌سنگین و اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت است.

سازمان هواشناسی در ادامه با صدور هشدار زردرنگ از افزایش سرعت باد طی روز‌های پنجشنبه و جمعه (۱۹ و ۲۰ اسفندماه) با مخاطراتی نظیر افزایش ارتفاع امواج در سواحل حداکثر تا ۱.۵ متر و در فراساحل حداکثر تا دو متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران و جمعه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان گیلان خبر داد.

اثر این مخاطره اختلال در تردد با قایق‌های سبک و تفریحی به‌ویژه در نواحی فراساحل، احتمال آسیب به قفس‌ها و پاره شدن تور‌های صیادی و احتمال اختلال در سایر فعالیت‌های دریایی خواهد بود.

بر اساس توصیه سازمان هواشناسی محدودیت در تردد با قایق‌ها و شناور‌های سبک و تفریحی، اعمال محدودیت در فعالیت‌های دریایی به‌ویژه در مناطق فراساحل، احتیاط در تردد با شناور‌های نیمه‌سنگین و اتخاذ تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود. هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر‌ها و انجام کار‌های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار‌ها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی