تیتر امروز

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو
به مناسبت سالگرد دوم خرداد ۷۶ و سوم خرداد ۶۱؛ در گفتگو با دیدار:

غلامعلی رجایی: به خاتمی گفتم شما یک شازده به تمام معنا هستید/ امام (ره) به خبرگان رهبری گفتند شما نماینده مردمید، نه ولی آنها +ویدئو

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی در گفتگو یا دیدار سرمایه اجتماعی را گم شده مهم این روز‌های کشور دانست.
آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۱۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

آواربرداری متروپل به کندی پیش می‌رود/ خطر ریزش ساختمان مجاور!

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا عصر چهارشنبه ۱۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ فرماندار آبادان اعلام کرد با ایجاد استحکام در ساختمان مجاور، آواربرداری سرعت خواهد گرفت.

دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری اصلاح شد/ امروز آخرین مهلت نام نویسی

دفترچه راهنمای ثبت نام چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی اصلاح شد.

کد خبر: ۱۲۳۳۴۸
۰۸:۴۳ - ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

دفترچه ثبت نام آزمون دستیاری اصلاح شد

دیدارنیوز ـ داوطلبان چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا آخر وقت امروز یکشنبه ۸ اسفندماه می‌توانند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی و با توجه به اصلاحات جدید دفترچه راهنمای ثبت نام، نسبت به نام نویسی در این آزمون اقدام کنند.

هزینه ثبت نام ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال (معادل ۲۲۵ هزار تومان) به علاوه ۱۲ هزار ریال معادل ۱۲۰۰ تومان بابت خدمات پیام کوتاه است که داوطلبان باید آن را به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی پرداخت کرده و با دریافت کد پرداخت مراحل ثبت نام را انجام دهند.

بر این اساس کارت ورود به جلسه، در هفته منتهی به آزمون از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی http://sanjeshp.ir در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و هر داوطلب موظف به پرینت کارت خود از روی سایت مربوطه است.

فارغ التحصیلان خارج از کشور و اتباع غیر ایرانی در صورت دریافت معرفی نامه از مرکز خدمات آموزشی در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون، می‌توانند به صورت اینترنتی در آزمون ثبت نام کنند. آزمون دستیاری تخصصی پزشکی دوره چهل و نهم، در روز ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

تعداد ۲۰۰ سؤال تستی و چهار گزینه‌ای برای چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی طراحی شده و برای هر سؤال باید تنها یک گزینه که در میان گزینه‌های ارانه شده بهترین پاسخ ممکن است، انتخاب شود.

به هر سؤال با پاسخ صحیح سه نمره مثبت و هر سؤال با پاسخ اشتباه یک نمره منفی تعلق می‌گیرد و به سؤالات بدون پاسخ نمره‌ای تعلق نمی‌گیرد. همچنین به هر سؤال که بیش از یک گزینه پاسخ داده شده باشد یک نمره منفی تعلق می‌گیرد.

داوطلبان مجاز هستند پس از اعلام کلید آزمون، به مدت ۷۲ ساعت نسبت به ارسال اعتراض نسبت به سئوالات از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام به عمل آورند. رسیدگی به اعتراضات واصله پس از مدت زمان مقرر فوق الذکر به هیچ عنوان مقدور نخواهد بود.

پس از رسیدگی به اعتراضات در خصوص طراحی سئوالات، کارنامه اولیه داوطلبان در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

وفق مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی، داوطلبانی که حداقل نمره ۱۵۰ از ۶۰۰ نمره کل آزمون را کسب نموده باشند، مجاز به انتخاب رشته هستند و می‌توانند رشته محل‌های مورد علاقه خود را در فرم انتخاب رشته محل که در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی همراه کارنامه به آن‌ها ارانه می‌شود، انتخاب کنند.

در صورتی که داوطلب در موعد مقرر انتخاب رشته نکرده باشد، به هیچ وجه واجد شرایط پذیرش نخواهد بود.

پذیرش دستیار با رعایت مقررات پذیرش و سهمیه‌های اعلامی با اولویت نمره آزمون پذیرش دستیاری و انتخاب رشته - محل صورت می‌گیرد.

در مورد داوطلبانی که نمرات آزمون پذیرش دستیاری و اولویت انتخاب رشته-محل یکسان باشد، نمره آزمون جامع پیش کارورزی و سپس معدل کل دوره پزشکی عمومی بدون احتساب معدل دوره کارورزی ملاک عمل خواهد گرفت.

حد نصاب عبارت است از نمره آخرین نفر جای دهی شده اولیه (برای تعیین حدنصاب) بدون در نظر گرفتن سهمیه و جنس بر مبنای ظرفیت کل رشته - محل با رعایت سایر شرایط پذیرش خواهد بود.

در این آزمون ابتدا کلیه داوطلبین بدون در نظر گرفتن سهمیه و جنس و براساس نمره آزمون (از بالاترین نمره) و اولویت انتخاب رشته - محل تا تکمیل کل ظرفیت‌های موجود (بدون پذیرش مازاد بر رفیت) در همه رشته – محل‌های انتخابی قرار داده می‌شوند و نمره آخرین نفر جای دهی شده در هر رشته-محل، حد نصاب آن رشته محل خواهد بود.

آزمون کتبی رأس ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ به طور همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود.

در صورتی که داوطلب بدون توجه داشتن به نقص عضو مؤثر حرفه‌ای که مانع از تحصیل و یا انجام خدمات بعد از فراغت تحصیل شود، در ر شته‌ای پذیرفته شود، ولی توسط گروه آموزشی به دلیل این نقص عضو مجاز به شروع آموزش شناخته نشود، امکان تغییر رشته توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مقدور نیست و اعتراضی پذیرفته نمی‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی