تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد

آغاز پذیرش دانشجویان پزشکی در شعبه عراق دانشگاه تهران از مهر ماه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از آغاز پذیرش دانشجویان پزشکی در شعبه عراق دانشگاه از مهر ماه خبر داد و گفت: دانشگاه‌های کشور‌های مجاور درحال مذاکره هستیم که بتوانیم ظرفیت دانشگاه را توسعه دهیم.

کد خبر: ۱۲۲۷۱۶
۱۵:۱۶ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

آغاز پذیرش دانشجویان پزشکی در شعبه عراق دانشگاه تهران از مهر ماه

دیدارنیوز ـ دکتر حسین قناعتی در نشست هیئت‌امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران رسالت اصلی خود در پذیرش این مسئولیت را حفظ دستاورد‌های جمهوری اسلامی دانست و گفت: در ابتدای مسئولیت، تمرکز خود را بر تکمیل واکسیناسیون منطقه تحت پوشش دانشگاه گذاشتیم که ۱۰۰ درصد جمعیت دوز اول و بیش از ۸۰ درصد دوز دوم را دریافت کردند.

وی تعیین و تثبیت جایگاه نیرو‌های عملیاتی در واحد‌های زیرمجموعه دانشگاه را از دیگر اقدامات انجام‌شده بیان کرد و افزود: انتصاب همکاران براساس توانمندی علمی و اجرایی آنان با رویکرد جهادی و پایبندی به‌نظام جمهوری اسلامی صورت گرفته است. آنچه باعث عقب‌ماندگی کشور می‌شود نداشتن باور «ما می‌توانیم» است درحالی‌که با تغییر این نگرش و توکل به خدا می‌توان، تمامی مشکلات را حل کرد و باعث پیشرفت کشور شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به برنامه‌های دانشگاه در زمینه پروژه‌های عمرانی گفت: ازآنجاکه اغلب امکانات بهداشتی و درمانی، در مناطق برخوردار شهر تهران متمرکز است یکی از برنامه‌های دانشگاه برای رفع این بی عدالتی، تکمیل ساخت بیمارستان ۴۵۰ تخت در اسلامشهر است.

وی بابیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تهران بیش از ۱۰۰مرکز بهداشتی دارد که اغلب استیجاری هستند، بر اهمیت توجه به مقوله بهداشت تأکید کرد و گفت: یک دلار سرمایه‌گذاری در حوزه بهداشت معادل صد تا هزار دلار هزینه در حوزه درمان است براین اساس برنامه‌ریزی دقیقی در حوزه بهداشت دانشگاه صورت گرفته است.

دکتر قناعتی با اشاره به اقدامات دانشگاه در حوزه دانشجویی گفت: به‌منظور رفع مشکلات دانشجویان، پروژه‌های بزرگ خوابگاهی را در دستور کار خود قراردادیم که یکی از این پروژه‌ها ساخت خوابگاهی با ظرفیت ۲۵۰۰ دانشجو است.

به گفته وی، یکی از اولویت‌های اصلی دانشگاه را توسعه فناوری‌های پیشرفته پزشکی بیان کرد و گفت:در این زمینه با تیم دکتر سرکار، جلسات منظمی را هر هفته برگزار می‌کنیم و به‌تازگی ۲ دستگاه ربات جراحی را به اندونزی صادر کردیم.

دکتر قناعتی با تشریح فعالیت‌های دانشگاه در حوزه بین‌الملل گفت: یکی از مأموریت‌های مهم دانشگاه حفظ و ارتقا جایگاه بین‌المللی است در این راستا شعبه دانشگاه در سبطین عراق با ظرفیت هزار دانشجو و قابل‌گسترش به ۴ هزار دانشجو فعالیت خود را آغاز کرده است و از مهرماه دانشجویان پزشکی پذیرش می‌شود. افزون بر این با دانشگاه‌های کشور‌های مجاور درحال مذاکره هستیم که بتوانیم ظرفیت دانشگاه را توسعه دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان سخنان خود خواستار حمایت هیئت‌امنا در تسهیل فرایند‌ها شد و گفت: پرداخت پلکانی کارانه، افزایش مالیات و نحوه پرداخت کارانه باعث تضعیف روحیه هیئت‌علمی شده و اگر اقدام مناسبی صورت نگیرد، دریافت‌های غیرقانونی از مردم گرفته می‌شود که این زیبنده وجه جمهوری اسلامی نیست و درصورت حمایت هیئت‌امنا و با کمک همکاران و اعضای هیئت‌علمی تلاش می‌کنیم دانشگاه در قله‌های موفقیت بدرخشد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: دانشجویان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی