تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

شرط عربستان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل

«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان در حاشیه کنفرانس امنیتی «مونیخ» گفت: ورود اسرائیل به منطقه (پذیرش آن در چارچوب عادی سازی روابط) نه تنها برای اسرائیل بلکه برای کل منطقه بی نهایت مفید خواهد بود. در صورتی که راه حل عادلانه برای قضیه فلسطین ایجاد شود، ریاض با اسرائیل عادی سازی روابط خواهد کرد.

کد خبر: ۱۲۲۷۰۹
۱۴:۵۱ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

شرط عربستان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل

دیدارنیوز: وزیر خارجه عربستان در سخنانی گفت که ریاض در صورت فراهم شدن شرایط، با رژیم صهیونیستی عادی سازی روابط خواهد داشت.

به نقل از روسیا الیوم، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان در حاشیه کنفرانس امنیتی «مونیخ» گفت: ورود اسرائیل به منطقه (پذیرش آن در چارچوب عادی سازی روابط) نه تنها برای اسرائیل بلکه برای کل منطقه بی نهایت مفید خواهد بود.

وی با بیان این مطلب افزود: در صورتی که راه حل عادلانه برای قضیه فلسطین ایجاد شود، ریاض با اسرائیل عادی سازی روابط خواهد کرد.

وزیر خارجه عربستان در ادامه افزود که در حال حاضر اولویت ایجاد یک سازش است تا رژیم صهیونیستی و فلسطین بتوانند با یکدیگر مذاکره کنند و روندی رو به صلح داشته باشند. این فرآیند، امور را برای کشور‌هایی که به عادی سازی با اسرائیل روی نیاورده اند، تسهیل می‌کند و ما نیز پس از آنکه یک راه حل عادلانه برای مسأله فلسطین پیدا شد، چنین کاری را انجام خواهیم داد.

پیش از این کشور‌هایی همچون امارات، بحرین، سودان و مغرب به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی روی آورده اند، این اقدام که خیانت به آرمان ملت فلسطین محسوب می‌شود در حالی صورت می‌گیرد که افکار عمومی جهان عرب با تصمیمات اینچنینی از سوی حکام خود مخالف هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی