تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...

شرط عربستان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل

«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان در حاشیه کنفرانس امنیتی «مونیخ» گفت: ورود اسرائیل به منطقه (پذیرش آن در چارچوب عادی سازی روابط) نه تنها برای اسرائیل بلکه برای کل منطقه بی نهایت مفید خواهد بود. در صورتی که راه حل عادلانه برای قضیه فلسطین ایجاد شود، ریاض با اسرائیل عادی سازی روابط خواهد کرد.

کد خبر: ۱۲۲۷۰۹
۱۴:۵۱ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

شرط عربستان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل

دیدارنیوز: وزیر خارجه عربستان در سخنانی گفت که ریاض در صورت فراهم شدن شرایط، با رژیم صهیونیستی عادی سازی روابط خواهد داشت.

به نقل از روسیا الیوم، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان در حاشیه کنفرانس امنیتی «مونیخ» گفت: ورود اسرائیل به منطقه (پذیرش آن در چارچوب عادی سازی روابط) نه تنها برای اسرائیل بلکه برای کل منطقه بی نهایت مفید خواهد بود.

وی با بیان این مطلب افزود: در صورتی که راه حل عادلانه برای قضیه فلسطین ایجاد شود، ریاض با اسرائیل عادی سازی روابط خواهد کرد.

وزیر خارجه عربستان در ادامه افزود که در حال حاضر اولویت ایجاد یک سازش است تا رژیم صهیونیستی و فلسطین بتوانند با یکدیگر مذاکره کنند و روندی رو به صلح داشته باشند. این فرآیند، امور را برای کشور‌هایی که به عادی سازی با اسرائیل روی نیاورده اند، تسهیل می‌کند و ما نیز پس از آنکه یک راه حل عادلانه برای مسأله فلسطین پیدا شد، چنین کاری را انجام خواهیم داد.

پیش از این کشور‌هایی همچون امارات، بحرین، سودان و مغرب به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی روی آورده اند، این اقدام که خیانت به آرمان ملت فلسطین محسوب می‌شود در حالی صورت می‌گیرد که افکار عمومی جهان عرب با تصمیمات اینچنینی از سوی حکام خود مخالف هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی