تیتر امروز

احیای همان برجام؛ مسئول خسارات کیست؟

احیای همان برجام؛ مسئول خسارات کیست؟

جریان انقلابی و شخص سید ابراهیم رئیسی دلایل و انگیزه‌های زیادی برای احیای برجام و رفع تحریم‌ها دارند، اما منتقدان بر این پرسش پا می‌فشارند که چرا جناح اصولگرا مانع حصول توافق توسط حسن روحانی...
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.
مرگ در
گزارش دیدار از تلف شدن یک یوز ماده در جاده ترانزیت مشهد

مرگ در "میامی"

هنوز ماجرای تلف شدن دو یوز تازه متولد شده "ایران" فراموش نشده بود که خبر رسید تصادف در جاده میامی (تهران- مشهد) منجر به مرگ یک یوز ماده شده و حالا مسوولان در حال رسیدگی هستند!

شرط عربستان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل

«فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان در حاشیه کنفرانس امنیتی «مونیخ» گفت: ورود اسرائیل به منطقه (پذیرش آن در چارچوب عادی سازی روابط) نه تنها برای اسرائیل بلکه برای کل منطقه بی نهایت مفید خواهد بود. در صورتی که راه حل عادلانه برای قضیه فلسطین ایجاد شود، ریاض با اسرائیل عادی سازی روابط خواهد کرد.

کد خبر: ۱۲۲۷۰۹
۱۴:۵۱ - ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

شرط عربستان برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل

دیدارنیوز: وزیر خارجه عربستان در سخنانی گفت که ریاض در صورت فراهم شدن شرایط، با رژیم صهیونیستی عادی سازی روابط خواهد داشت.

به نقل از روسیا الیوم، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان در حاشیه کنفرانس امنیتی «مونیخ» گفت: ورود اسرائیل به منطقه (پذیرش آن در چارچوب عادی سازی روابط) نه تنها برای اسرائیل بلکه برای کل منطقه بی نهایت مفید خواهد بود.

وی با بیان این مطلب افزود: در صورتی که راه حل عادلانه برای قضیه فلسطین ایجاد شود، ریاض با اسرائیل عادی سازی روابط خواهد کرد.

وزیر خارجه عربستان در ادامه افزود که در حال حاضر اولویت ایجاد یک سازش است تا رژیم صهیونیستی و فلسطین بتوانند با یکدیگر مذاکره کنند و روندی رو به صلح داشته باشند. این فرآیند، امور را برای کشور‌هایی که به عادی سازی با اسرائیل روی نیاورده اند، تسهیل می‌کند و ما نیز پس از آنکه یک راه حل عادلانه برای مسأله فلسطین پیدا شد، چنین کاری را انجام خواهیم داد.

پیش از این کشور‌هایی همچون امارات، بحرین، سودان و مغرب به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی روی آورده اند، این اقدام که خیانت به آرمان ملت فلسطین محسوب می‌شود در حالی صورت می‌گیرد که افکار عمومی جهان عرب با تصمیمات اینچنینی از سوی حکام خود مخالف هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی