تیتر امروز

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!
چند نکته از بازی ایران و سنگال

اختلاف طارمی و سردار آشکار شد!

در روزی که مهدی طارمی به سردار آزمون ترجیح داده شد، سردار به عنوان یار تعویضی به زمین آمد و گل تساوی تیم ملی برابر سنگال را به ثمر رساند.
وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!
گزارش دیدار از نگاه ضرغامی به صنعت گردشگری در روز جهانی آن

وزیری که به جای شطرنج، مار و پله بازی می‌کند!

دیروز روز جهانی گردشگری بود و تنها جمله مهم عزت الله ضرغامی در این روز این بود که در بازی "مار و پله" همیشه بازنده است، بازی‌ای که "ایران هراسی" نقش ثابت روی تاس او است.
پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...

کشف یک ساختمان ۸۵۰۰ ساله

باستان‌شناسان در امارات متحده عربی موفق شدند بقایای یک ساختمان چندهزارساله را کشف کنند. در این بنای چندهزارساله بقایای چند اتاق ساده و چندین اثر تاریخی از جمله سرنیزه کشف شده است.

کد خبر: ۱۲۲۴۱۰
۱۳:۰۵ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

کشف یک ساختمان ۸۵۰۰ ساله

دیدارنیوز ـ به نقل از آرت‌نیوز، براساس بیانیه‌ای که توسط دپارتمان فرهنگ و گردشگری منتشر شده است، اخیرا شواهدی از وجود یک ساختمان ۸۵۰۰ ساله در امارات متحده عربی کشف شده است. باستان‌شناسان با کاوش در یکی از جزایر نزدیک «ابوظبی» بقایای یک بنای سنگی را کشف کردند.

با این‌که پیش‌تر گمان می‌رفت این نقطه از امارات متحده عربی در گذشته به عنوان یکی از مراکز تجاری مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اکتشاف اخیر نشان می‌دهد مردم در دوران نوسنگی برای زندگی این مکان را انتخاب کرده بودند و هدف آن‌ها منحصرا ایجاد کسب و کار نبوده است.

امارات متحده عربی به عنوان مکانی در نظر گرفته می‌شد که به دلیل شرایط آب و هوایی غیرقابل سکونت بوده و اغلب به عنوان مکان تجاری مورد استفاده قرار می‌گرفته است، اما اکتشاف اخیر فرضیه دیگری را مطرح می‌کند.

در این بنای چندهزارساله بقایای چند اتاق ساده و چندین اثر تاریخی از جمله سرنیزه کشف شده است. هنوز مشخص نیست که این ساختمان چه مدت مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیر پارتمان فرهنگ و گردشگری ابوظبی در بیانیه‌ای اعلام کرد، اکتشاف اخیر نشان می‌دهد ویژگی‌هایی همچون نوآوری و انعطاف‌پذیری بخشی از دی ان‌ای ساکنان این منطقه در هزاران سال پیش بوده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: باستان شناسی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی