تیتر امروز

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی
عزای عمومی در آبادان و خرمشهر

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تا شب سه‌شنبه ۱۵ کشته و ۳۵ مجروح در پی داشته است. با اینکه اخبار متناقضی از مرگ حسین عبدالباقی سازنده ابن برج منتشر شده، اما خانواده او جسدش را شناسایی کرده‌اند.
بر اساس یک نظرسنجی رقم خورد؛

تروریسم داخلی و راستگراها، تهدیدی برای آمریکایی‌ها

بر اساس نتایج یک نظرسنجی، بیش از نیمی از آمریکایی‌ها گروه‌های شبه‌نظامی راستگرا را تهدیدی علیه این کشور می‌دانند و یک‌سوم معتقدند که آن‌ها "تهدیدی جدی و فوری" هستند.

کد خبر: ۱۱۹۷۰۶
۱۱:۳۸ - ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

تروریسم

دیدارنیوز: نتایج یک نظرسنجی جدید نشان داد، بیش از نیمی از آمریکایی‌ها گروه‌های شبه‌نظامی راستگرا را تهدیدی علیه آمریکا در نظر می‌گیرند و یک‌سوم از این پاسخگویان معتقدند که آن‌ها "تهدیدی جدی و فوری" متوجه این کشور می‌کنند.

به نقل از پایگاه خبری هیل، این نظرسنجی بعد از نخستین سالگرد حمله حامیان دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در تلاش برای جلوگیری از تایید نتایج انتخابات ۲۰۲۰ از سوی این کنگره صورت گرفت؛ حمله‌ای که در ارتباط با آن اعضای چند گروه راست افراطی در آمریکا شامل گروه‌های "اوث کیپرز"، "پراود بویز"‌و "تری پرسنترز" متهم شناخته شدند.

نظرسنجی مذکور که از سوی اکونومیست - یوگاو انجام شد، دریافت که ۸۱ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی "تروریسم داخلی" را یک تهدید تلقی می‌کنند.

این نظرسنجی اواسط ماه ژانویه با پرسش از ۱۵۰۰ نفر برگزار شده است. همچنین ۶۶ درصد نیز گروه‌های شبه‌نظامی راستگرای آمریکا را دست‌کم به عنوان یک "تهدید جزئی" در نظر می‌گیرند. از این میزان ۱۳ درصد این گروه‌های شبه‌نظامی را به عنوان یک تهدید جزئی، ۲۰ درصد به عنوان یک تهدید تا حدی جدی و ۳۳ درصد به عنوان یک تهدید جدی و فوری در نظر می‌گیرند.

با در نظر گرفتن گرایش حزبی نیز ۵۷ درصد از دموکرات‌های شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفتند گروه‌های شبه‌نظامی راستگرا را به عنوان یک تهدید جدی و فوری در نظر می‌گیرند، در حالی که تنها ۱۵ درصد از پاسخگویان جمهوریخواه چنین جوابی دادند.

اما اکثریت پاسخگویان جمهوری‌خواه – ۵۳ درصد از شرکت‌کننده‌های نظرسنجی گفتند که گروه‌های شبه‌نظامی راستگرا دست‌کم تهدیدی جزئی را متوجه آمریکا می‌کنند، در حالی که از نظر ۱۷ درصد آن‌ها تهدیدی تا حدی جدی برای آمریکا و از نظر ۲۱ درصد هم آن‌ها یک تهدید جزئی برای آمریکا به حساب می‌آیند.

سی و یک درصد از جمهوری‌خواهانی که به این نظرسنجی پاسخ دادند، گفتند که این گروه‌ها هیچ تهدیدی برای این کشور به همراه ندارند، در حالی که تنها یک درصد از دموکرات‌ها این نظر را دارند.

این نظرسنجی در بازه زمانی ۱۵-۱۸ ژانویه با پرسش از ۱۵۰۰ شهروند آمریکایی با نمونه‌گیری تصادفی انجام شده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: آمریکا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی