تیتر امروز

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی
عزای عمومی در آبادان و خرمشهر

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تا شب سه‌شنبه ۱۵ کشته و ۳۵ مجروح در پی داشته است. با اینکه اخبار متناقضی از مرگ حسین عبدالباقی سازنده ابن برج منتشر شده، اما خانواده او جسدش را شناسایی کرده‌اند.

۱۰۰ تن سلاح آمریکایی در اوکراین

در میان بحران شدید اوکراین و تنش بین دو ابرقدرت جهان، اولین محموله کمکی که اخیرا توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به اوکراین ارسال شد جمعه شب وارد این کشور شد.

کد خبر: ۱۱۹۵۸۴
۱۱:۱۳ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

روسیه

دیدارنیوز: سفارت آمریکا در کی‌یف اعلام کرد، واشنگتن ۹۰/۷ تن سلاح به اوکراین به عنوان بخشی از اولین محموله کمک‌های نظامی جدید خود، ارسال کرده است.

به نقل از اسپوتنیک، اولین محموله کمکی که اخیراً توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به اوکراین ارسال شد جمعه شب وارد اوکراین شد. این محموله شامل نزدیک به ۱۰۰ تن سلاح از جمله مهمات برای خط مقدم اوکراین است.

سفارت آمریکا در توییتی نوشت: این محموله و ۲.۷ میلیارد دلار کمک از ۲۰۱۴، تعهد واشنگتن برای کمک به اوکراین برای تقویت دفاع خود در برابر تجاوز رو به رشد روسیه را نشان می‌دهد.

سه‌شنبه گذشته وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین ادامه می‌دهد و انتظار می‌رود که تجهیزات جدید در هفته‌های آینده برسد. مسکو بار‌ها از واشنگتن خواسته است که از ارائه تسلیحات به کی‌یف خودداری کند.

در چند ماه گذشته، غرب و اوکراین روسیه را به تجمع نیرو‌های نظامی در نزدیکی مرز اوکراین به اتهام آمادگی برای تهاجم متهم کردند. روسیه این ادعا‌ها را رد کرده و تاکید می‌کند که قصد حمله به اوکراین را ندارد و در عین حال تاکید می‌کند که حق دارد نیرو‌ها را در داخل خاک خود جابجا کند.

روسیه همچنین نسبت به فعالیت نظامی ناتو در نزدیکی مرز‌های خود و حمایت نظامی مداوم از اوکراین، از جمله افزایش تعداد مربیان غربی در دونباس، ابراز نگرانی کرده است. در ماه دسامبر، دولت روسیه مجموعه‌ای از تضمین‌های امنیتی متقابل در اروپا را به ناتو و ایالات متحده پیشنهاد کرد و همچنان منتظر پاسخ آن‌ها است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی