تیتر امروز

شعبده‌بازی کورتوا و کارلتو!
رئال برای چهاردهمین بار قهرمان اروپا شد

شعبده‌بازی کورتوا و کارلتو!

در شبی که به دلیل هجوم بی‌محابای شماری از هواداران لیورپول به ورزشگاه، دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا تا مرز تعطیلی رفت، رئال مادرید با یک گل قهرمان شد.
اعلام زمان و مکان برگزاری مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه ساختمان متروپل آبادان در اهواز
گزارش زنده خبرنگار دیدار از آبادان/ ۲۹ کشته و ۳۷ مصدوم تاکنون

اعلام زمان و مکان برگزاری مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه ساختمان متروپل آبادان در اهواز

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل آبادان تا صبح شنبه ۲۸ کشته و ۳۷ مجروح در پی داشته است؛ آواربرداری همچنان ادامه دارد و ممکن است شمار فوتی‌ها بیشتر شود.

بی‌میلی وزارتی‌ها به حضور والیبال زنان در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲

آن‌طور‌که خبر می‌رسد کمیته ملی المپیک در نشست‌های کارشناسانه تلویحا موافقت خود را با اعزام تیم ملی والیبال زنان به بازی‌های هانگژو اعلام کرده است؛ اما این موافقت به تنهایی کافی نیست؛ چرا‌که ستاد عالی بازی‌های آسیایی نماینده‌های وزارت ورزش را هم در بدنه خود دارد.

کد خبر: ۱۱۹۴۵۸
۱۴:۵۹ - ۲۹ دی ۱۴۰۰

وزارت ورزش والیبال زنان

دیدارنیوز: «الکساندرا کمپدلی»، سرمربی ایتالیایی تیم ملی والیبال زنان تا یک ماه دیگر رسما کارش را با این تیم آغاز می‌کند. کمیته بانوان فدراسیون والیبال برنامه بازگشت او را جوری تنظیم کرده که برای مرحله پلی‌آف لیگ برتر در تهران باشد و از نزدیک مسابقات را ببیند؛ چرا‌که تماشای این مسابقات به آله کمک خواهد کرد تا با شناخت بیشتری نفراتش را به تمرینات دعوت کند.

البته که کمپدلی در سفری که ابتدای همین ماه به ایران داشت، بعد از عقد قراردادش، در همین فرصت کوتاه به شهر‌های مختلف رفت و رقابت‌های لیگ را دید تا با تکنیک و تاکتیک والیبالیست‌های زن ایرانی آشنا شود؛ اما او تصمیم نهایی‌اش را قرار است در پلی‌آف لیگ برتر بگیرد و تیم ملی والیبال بانوان بزرگسالان را تشکیل دهد. هر‌چند اعلام کرده به‌زودی باید با لژیونر‌های زن والیبال کشور هم وارد مذاکره شود و آن‌ها را هم به اردو‌ها فرا‌بخواند. به‌هر‌حال نباید از این موضوع غافل شد که یکی از ارکان اصلی تشکیل این تیم، حضور لژیونرها‌ست. والیبال زنان ایران اگر‌چه هنوز نتوانسته در آسیا به جایگاه قابل‌اعتنایی برسد، اما در‌حال‌حاضر به آن سطح از ورزش حرفه‌ای در این رشته رسیده که چهره‌های شاخص خود را راهی لیگ‌های اروپایی کند.

با توجه به همین موضوع است که فدراسیون والیبال با هدف آینده‌نگری و پشتوانه‌سازی از والیبالیست‌های زن، «الکساندرا کمپدلی» را که یکی از مربیان طراز‌ اول است، استخدام کرده تا رنسانسی جدید را در این رشته را رقم بزند. مسئولان فدراسیون والیبال اولین و مهم‌ترین هدفی که در همین ابتدای راه برای آله تعریف کرده‌اند، آماده‌سازی این تیم برای حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو است. بازی‌هایی که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و بزرگ‌ترین رویداد ورزشی قاره به حساب می‌آید.

آخرین حضور والیبال زنان ایران در این آوردگاه معتبر به بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران بر‌می‌گردد که تیم وقت پنجم شد. از آن زمان به بعد فعالیت تیم ملی والیبال بانوان نزدیک به سه دهه تعطیل شد تا اینکه با از‌میان‌برداشتن برخی تابوها، مجوز شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا به آن‌ها داده شد.

اکنون والیبال زنان ایران دیگر در آن حد‌و‌اندازه‌ای نیست که فقط بخواهد هر دو سال یک بار به حضور در این مسابقات دلخوش باشد. متولیان امر به‌خوبی می‌دانند که اگر اعتقاد به برابری جنسیتی دارند و بخواهند طبق منشوری که کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون جهانی والیبال برای کشور‌ها تعیین کرده، حرکت کنند، باید سخت‌افزار‌ها را فراهم و زنان را نیز همسو با مردان در رویداد‌های مختلف شرکت دهند.

تا به اینجای کار فدراسیون والیبال در اقدامی پسندیده با جذب این سرمربی ایتالیایی که خولیو ولاسکو، سرمربی پرآوازه سابق تیم ملی مردان آن را پیشنهاده داده، نیمی از راه را رفته است. ادامه این مسیر دیگر بستگی به مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دارد که چگونه جایی برای بانوان والیبالیست در کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ باز کنند.

آن‌طور‌که خبر می‌رسد کمیته ملی المپیک در نشست‌های کارشناسانه تلویحا موافقت خود را با اعزام تیم ملی والیبال زنان به بازی‌های هانگژو اعلام کرده است؛ اما این موافقت به تنهایی کافی نیست؛ چرا‌که ستاد عالی بازی‌های آسیایی نماینده‌های وزارت ورزش را هم در بدنه خود دارد. کارشناسانی که تا به الان نظر خود را در این رابطه اعلام نکرده‌اند و به نظر می‌رسد تمایلی برای اعزام تیم ملی والیبال بانوان ندارند.

معاونت جدید بانوان وزارت ورزش در‌حال‌حاضر به دست مریم کاظمی‌پور سپرده شده است؛ فردی که آشنایی چندانی با مدیریت کلان در این حوزه ندارد. او این روز‌ها به خاطر ممنوع‌الفعالیت‌شدن زنان در رشته‌های بدن‌سازی و پرورش اندام خیلی مورد انتقاد است. باید دید کاظمی‌پور این‌بار چه سیاستی در قبال تحولات مثبت تیم ملی والیبال زنان از خود نشان می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی