تیتر امروز

محرم و سپاهان، یک پایان تلخ؟ + فیلم

محرم و سپاهان، یک پایان تلخ؟ + فیلم

قهرمان چند دوره لیگ برتر این روزها در وضعیت بغرنجی به سر می‌برد و شکست‌های پیاپی همه را در اصفهان کلافه کرده. آیا محرم نویدکیا به آخر خط رسیده است؟

تاکید امیر قطر بر اهمیت روابط با ایران

وزیر امور خارجه ایران که به منظور گفتگو با مقامات قطری و در دومین مقصد سفرش به دو کشور حوزه خلیج فارس در دوحه به سر می‌برد، پیش از ظهر امروز با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر دولت قطر دیدار و گفتگو کرد.

کد خبر: ۱۱۸۵۷۳
۱۴:۳۱ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

قطر ایران

دیدارنیوز: امیر قطر در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت روابط فیمابین و گسترش همکاری‌های دو کشور در موضوعات منطقه‌ای و دوجانبه تأکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور گفتگو با مقامات قطری و در دومین مقصد سفرش به دو کشور حوزه خلیج فارس در دوحه به سر می‌برد، پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر دولت قطر دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با ابلاغ سلام آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان، آخرین تحولات روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی تجاری و اقتصادی را مورد بررسی قرار داد و زمینه‌ها و ظرفیت‌های موجود برای گسترش مناسبات دو کشور در حوزه تعاملات اقتصادی را مورد تأکید قرار داد.

وی بر ضرورت شکل گیری همکاری‌های فیمابین در حوزه اقتصادی با توجه به مزیت‌های موجود در کشورمان تأکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین با تشریح رویکرد دولت سیزدهم در حوزه روابط با همسایگان، تبادل هیأت‌ها در سطوح عالی دو کشور به منظور رایزنی‌های فیمابین را مورد اشاره قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار دیدگاه منطقه‌ای و آمادگی جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه تعاملات با کشور‌های منطقه در فرمت‌های دو یا چندجانبه را مورد تأکید قرار داد.

آخرین تحولات گفتگو‌های وین در زمینه رفع تحریم‌های ظالمانه، مسائل و موضوعات مرتبط با افغانستان و یمن نیز از جمله دیگر موضوعات مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه در این دیدار بود که امیر قطر نیز دیدگاه کشورش در این باره را تبیین کرد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر دولت قطر همچنین در این دیدار با تأکید بر اهمیت روابط فیمابین و همچنین همکاری‌های دو طرف در حوزه مسائل منطقه، علاقه‌مندی کشورش برای گسترش همکاری‌ها را مورد تأکید قرار داد.

منبع: فارس
برچسب ها: امیر قطر
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر