تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

هکر‌های ناشی هندی خودشان را هک کردند

بی دقتی مضحک یک گروه هکری هندی باعث شد تا رایانه‌های آن‌ها به تروجان طراحی شده خودشان آلوده شود و تمامی اسرار این گروه افشا شود.

کد خبر: ۱۱۸۵۲۷
۱۱:۰۱ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

هکر‌های ناشی هندی خودشان را هک کردند

دیدارنیوز ـ به نقل از زد دی نت، گردش کار داخلی این گروه و روش‌های کاری آن‌ها پس از فعال شدن تروجان طراحی شده توسط خود آنان به طور کامل مشخص شد.

بررسی‌های مؤسسه ملویربایتس نشان می‌دهد این گروه که اسامی مستعاری مانند پچ ورک، منسون، چاینااستراتس و ... دارند، از سال ۲۰۱۵ فعال بوده‌اند و تا به حال بار‌ها با هدف سرقت اطلاعات و برخی فعالیت‌های مخرب دیگر به سازمان‌ها و مؤسسات مختلف حمله کرده‌اند. آنان در سال‌های اخیر به برخی مؤسسات تحقیقاتی در حوزه زیست پزشکی و علوم مولکولی نیز حمله کرده‌اند.

در تاریخ هفتم ژانویه اعضای این گروه به اشتباه رایانه‌های خود را به تروجان ساخت خودشان به نام راگناتلا آلوده کردند و در نتیجه اسکرین شات‌های نمایشگر‌های رایانه‌ای، کلمات عبور تایپ شده با صفحه کلید‌ها و برخی داده‌های دیگر آن‌ها در دسترس محققان قرار گرفت.

این تروجان که معمولاً از طریق ایمیل ارسال می‌شود، ضمن تهیه اسکرین شات از نمایشگرها، کلمات عبور، فایل‌های مختلف و ... را سرقت می‌کند. محققان امیدوارند این اشتباه منجر به شناسایی هویت هکر‌های یادشده شود.

برچسب ها: علم و فناوری
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر