تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

جدال انتقادی قالیباف و رئیسی در مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی به انتقاد رئیس جمهور نسبت به حذف رای مجلس به لایحه دو فوریتی دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی انتقاد کرد.

کد خبر: ۱۱۸۳۱۲
۱۳:۱۳ - ۱۹ دی ۱۴۰۰

جدال انتقادی قالیباف و رئیسی در مجلس

 

دیدارنیوز: محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز مجلس بعد از اتمام دفاعیات رئیس جمهور از لایحه بودجه گفت:  ارز ترجیحی در ارتباط با معیشت مردم است.  در بودجه ۱۴۰۰، ۸ میلیارد دلار برای این ارز در نظر گرفته شده و به دولت اختیار داده بود که سیاست‌های جبرانی خودش را برای اینکه این کمک معیشتی را مستقیم به مردم ارائه کند.
رئیس جمهور در سخنان امروز خود در مجلس گفته که لایحه دو فوریتی درباره ارز در دولت تصویب شد تا چند ماه دیگر حذف شود و برای اقشار آسیب پذیر هم ادامه پیدا کند، ولی مجلس به فوریت آن رای نداد. مجلس نه برای ادامه دادن و نه حذف ارز اعلام نظر نکردند.
به گفته رئیس مجلس، دولت تازه کار را شروع کرده بود و بخش قابل توجهی از ارز ترجیحی استفاده شده بود.   دولت لایحه دو فوریتی به مجلس ارائه کرد و انتظار داشت ما ظرف ۴۸ ساعت درباره آن تصمیم گیری کنیم.
«مجلس نمی‌توانست تصمیم فی البداعه و عمجولانه برای این امر مهم بگیرد» این نکته مورد تاکید رئیس قوه مقننه بود.
قالیباف ضمن بیان اینکه مجلس به فوریت لایحه حذف ارز ترجیحی رای نداد اعتقاد دارد که بهتر بود تا دولت اصلاحیه بودجه برای حل این مسئله می‌داد که اصلاحیه بودجه هم از سوی دولت به مجلس نیامد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر