تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

برگزاری مراسم بزرگداشت دومین سالگردشهادت سردار سلیمانی دربرق اهواز

کد خبر: ۱۱۷۹۱۱
۲۱:۲۴ - ۱۴ دی ۱۴۰۰

برگزاری مراسم بزرگداشت دومین سالگردشهادت سردار سلیمانی دربرق اهواز

دیدارنیوز خوزستان:به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی با حضور سردار خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه منطقه ای کربلا در جنوب غرب کشور، مدیرعامل، معاونین و جمعی از کارکنان شرکت توزیع نیروی برق اهواز در نمازخانه این شرکت برگزار شد.

 

فرمانده قرارگاه منطقه ای کربلا در این مراسم با تسلیت شهادت بانوی دوعالم و سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی گفت: انسان مومن از آهن محکمتر است اگر او را بکشید و دوباره زنده کنید هیچ تغییری در قلب و دلش صورت نمی گیرد و حاج قاسم سلیمانی و همه مبارزان فی سبیل الله این گونه هستند.

 

سردار خادم سیدالشهدا افزود: مردم ما چه در دوران حیات سردار دلها و چه پس از شهادت، از ایشان استقبال می کنند قدرشناس هستند و ادای دین می کنند و این عشق گروه و دسته خاصی را هم شامل نمی شود بلکه جوانان، نوجوانان و پیران همه به این فرمانده شجاع ارادت می ورزند و مراسمات بزرگداشت این شهید را خود جوش برگزار می کنند و این تنها اراده خدا و خلوص سردار سلیمانی بود که در دل مردم قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به شور حسینی مردم در ایام اربعین خاطرنشان کرد: بیش از 20میلیون نفر در مراسم باشکوه اربعین شرکت می کنند و ما به نیت ام البنین کیلومترها سفره پهن می کنیم و اینها همه خودجوش است و کسی به مردم نمیگوید بلکه اراده خداوند و حرکت خودجوش عامل این حرکت می باشد و کلام الهی است که می گوید: "کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام دادند، آنان را در غرفه‌هایی از بهشت جای می‌دهیم که نهرها در زیر آن جاری است؛ جاودانه در آن خواهند ماند؛ چه خوب است پاداش عمل‌کنندگان!" و سردار حاج قاسم سلیمانی از زمره انسانهائی است که محبتشان در دل مردم بوده و این محبت را خدا ایجاد کرده است.

 فرمانده قرارگاه منطقه ای کربلا در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دشمنان اسلام و مسلمین حاج قاسم را به شهادت رساندند و او به مقصود خود رسید و این آرزوی همه ماست که شهادت را نصیبمان شود و آن شهیدبزرگوار شیفته شهادت در راه خدا بود و نتیجه کار در راه خدا همین است.

وی همچنین گفت: حاج قاسم برای رضای خدا کار می کرد و مدافع مظلومینی بود که پناهگاه و پشتیبانی نداشتند و خداوند به پاداش این همه خدمت شهادت را نصیب او کرد و عاقبت بخیر شد زیرا عاقبت بخیری این است که انسان عزیز دلها شود

خادم سید الشهدا با اشاره خدمات سردار سلیمانی در مبارزه با داعش در سوریه و عراق گفت: حاج قاسم در ان شرایط با تجربه و هوشمندی و برنامه ریزی جلوی نفوذ گروه تروریستی داعش را می گرفت و فرماندهان نظامی این کشورها عاشق و شیفته مرام ، مدیریت و برنامه ریزی حاج قاسم بودند.

وی افزود: سردار سلیمانی از دوران جوانی سه توصیه پیام اعظم اسلام (ص) را سرلوحه قرار داده بود که یکی نماز اول وقت دوم احترام به پدر و مادر و سوم جهاد فی سبیل الله و آن شهید بزرگوار با سرلوحه قرار دادن این سه کلام مقدس روح و روان خود را به کمال رساند و همواره فرمایش مقام معظم رهبری یعنی صدق و اخلاص را سرلوحه خود قرار می داد.

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور داعش در نزدیکی مرزهای کشور ما گفت: اگر تدبیر مقام معظم رهبری نبود جریان داعش به کشور ما هم حمله می کرد زیرا این گروه با جذب نیروهای نظامی ورزیده توان بسیار بالایی برای خود ایجاد کرده بودند و حتی به 40کیلومتری مرزهای ما رسیده بودند و تدبیر مقام معظم رهبری و برنامه ریزی و شجاعت سردارسلیمانی این فتنه را خاموش کرد و مردم بزرگوار نیز با حضور میلیونی در تشیع پیکر این شهیدوالامقام نشان دادند قدردان همه کسانی هستند که در راه خدا و بی هیچ چشمداشتی یار و یاور مظلومین هستند و جان خویش را در سبد اخلاص می گذارند. 

این برنامه با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی و برگزاری مراسم دعا و مداحی مداحان اهل بیت به پایان رسید.
                                                                                                                                 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی