تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

جزئیات اخذ مالیات بازنشستگان

اصغر برشان، دبیراجرایی خانه کارگر استان اصفهان گفت: در لایحه دولت خطرات زیادی جامعه کارگری را تهدید می‌کند که یکی از آن‌ها تبعیض بین بازنشستگان کشوری و لشکری با بازنشستگان تامین اجتماعی است.

کد خبر: ۱۱۷۸۳۹
۱۲:۰۱ - ۱۴ دی ۱۴۰۰

جزئیات مالیات بازنشستگان

دیدارنیوز ـ اصغر برشان، دبیراجرایی خانه کارگر استان اصفهان می‌گوید: تلاش می‌کنیم برنامه توسعه ششم در حوزه کارگری را عملیاتی کنیم، کسی جواب نمی‌دهد. تلاش می‌کنیم ۸۹ هزار میلیارد تومان بودجه‌ای که به جامعه کارگری وعده داده بودند را در لایحه بودجه قرار دهیم و نقدی اش کنیم، کسی همراهی نمی‌کند. می‌دویم همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را اجرایی کنیم، برای بازنشستگان کشوری و لشکری اجرایی می‌شود و مستمری بگیران تامین اجتماعی بلاتکلیف می‌مانند.

وی ادامه می‌دهد: در لایحه دولت خطرات زیادی جامعه کارگری را تهدید می‌کند که یکی از آن‌ها تبعیض بین بازنشستگان کشوری و لشکری با بازنشستگان تامین اجتماعی است. دومی اخذ مالیات از بازنشستگان است که هیچ زمانی آن را تجربه نکرده بودیم.

دبیراجرایی خانه کارگر استان اصفهان با اشاره به قانون اخذ مالیات از بازنشستگان اضافه می‌کند: شاغل و بازنشسته تامین اجتماعی درحالی باید زین پس مالیات پرداخت کند که تورم افسار گسیخته خط فقر را به ده میلیون تومان رسانده است. طبق این لایحه کارگران و مستمری بگیران که بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان دریافتی دارند ۱۰ درصد، حقوق ۱۰ تا ۱۵ میلیون در ماه پانزده درصد و افرادی که ۱۵ میلیون تومان به بالا دریافتی دارند باید ۲۰ درصد مالیات پرداخت کنند.

وی تصریح می‌کند: به این فکر نمی‌کنند، فردی که یک عمر برای داشتن رفاه در بازنشستگی اش، سال‌ها زحمت کشیده و اضافه کاری کرده تا پایه حقوق بازنشستگی اش بالا باشد، ۲۰۰۰۰۰ هزارتومان حداقل باید مالیات بدهد. اینگونه زحمات و تلاش هایش به باد می‌رود.

برشان با بیان اینکه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بدترین اتفاق ممکن است می‌گوید: نتیجه حذف ارز دولتی فقیرتر کردن فقرا، خدشه دار کردن مایحتاج عمومی و سوء تغذیه جامعه مزد بگیر است.

وی ادامه می‌دهد: می‌گوییم مزد کارگر باید بر مبنای ماده ۴۱ قانون باشد؛ متاسفانه در برابر آن دولت طرح افزایش پلکانی ۱۰ تا ۲۵ درصد را درنظر می‌گیرد که به این ماده قانونی ربطی ندارد. افزایش پلکانی حقوق مربوط به افرادی است که دستمزد شان بالا است و با افزایش تورم، حقوق شان را پلکانی افزایش می‌دهند. قطعا افزایش حقوق پلکانی برای مزدبگیران تامین اجتماعی فاجعه است.

دبیر خانه کارگر اصفهان خاطرنشان می‌کند: می‌گوییم بودجه باید انقباضی بسته شود، بعد دولت دریافت مالیات از حقوق بگیران و بازنشستگان را مطرح می‌کند؛ درحالیکه فقط فشار بر جامعه حقوق بگیر است، زیرا بنا بر آمار خودشان نسبت به بودجه ۱۴۰۰، ۶۲ درصد بودجه سال آینده از سهم مالیات اضافه شده است. در این حالت فشار بر اقشار حقوق بگیر است، زیرا عنان و اختیار حقوق شان در دست دولت بوده و قبل از پرداخت مالیات اش را بر می‌دارد.

وی ادامه می‌دهد: می‌گویند حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای پیشگیری از رانت است، ولی نمی‌گویند چه کسی رانت اش را گرفته است؟ در این حالت تکلیف دارو و درمان چه می‌شود؟ می‌گویند ارز دارو را می‌دهیم، درحالیکه پیش از این ارز بسیاری از دارو‌ها را حذف کرده اند و مسیردرمان فقط به دارو ختم نمی‌شود. بیمار به تجهیزات پزشکی، تخت بیمارستانی و خدمات درمانی دیگر نیز نیازمند است و حذف ارز دولتی پروسه درمان را به مخاطره می‌اندازد.

برشان تاکید می‌کند: با روند موجود و بدون نگاه سیاسی، در برهه‌ای به سرمی بریم که باید با دنیا تعامل داشته باشیم. همه دنیا که قصد استعمار ما را ندارند! پس برای رهایی از این شرایط باید با دنیا به جز کشور‌های مزدور ارتباط برقرار کرده تا شرایط اقتصادی را بهبود ببخشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۴
0
1
اگر قرار است طبق روش آقای میرکاظمی بودجه ریزی بشه هرننه قمری بلده اینکار را بکنه بند کردید به کارمندان و بازنشستگان عرضه گرفتن مالیات از گردن کلفتها را ندارید بزور ونامردی می خواهید از این قشر بدبخت بچاپید موقع مناظره داد می زدید ما برنامه داریم برای مملکت داری این بود مملکت داری اون از وزیر صنعت که سینه چاک خودرو سازان بی مروته این از این میر کاظمی کاش به رییسی رای نداده بودیم رییسی بخدا دوست داریم ولی اینها دارند خراب می‌کنند دوربعد رای نمی آورید به واکسن زدن ملت مغرور نشوید معیشت بدتر شده کی هست که داد همه در بیاد نامزدها منتظرند داد بازنشستگان را در بیاورند
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی