تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.
در حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران

شركت ملی حفاری ایران و جهاد دانشگاهی تفاهمنامه همكاری امضاء كردند

شرکت ملی حفاری ایران و جهاد دانشگاهی در حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تفاهمنامه همکاری امضاء و مبادله کردند.

کد خبر: ۱۱۷۶۳۲
۲۰:۳۰ - ۱۱ دی ۱۴۰۰

شركت ملی حفاری ایران و جهاد دانشگاهی تفاهمنامه همكاری امضاء كردند

به گزارش  دیدارنیوز خوزستان به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران این تفاهمنامه در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی به امضاء دکتر حمیدرضا گلپایگانی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و دکتر حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی رسید.

تفاهمنامه ملی حفاری و جهاد دانشگاهی در راستای ایجاد تعاملات لازم برای بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌ها در زمینۀ علم و فناوری و نیز بهره‌گیری از فرصت‌های فناورانه برای پاسخ به نیازهای صنعت نفت در زمینۀ نوسازی و بازسازی دستگاه های حفاری تنظیم و مبادله شده است.

براساس مفاد این سند همکاری جهاد دانشگاهی برای بازسازی و تعمیرات اساسی، تامین و نصب و راه اندازی ماشین آلات ، تجهیزات مورد نیاز را در اختیار داشته و اجرای برنامه های عملیاتی متناظر با آن و همچنین در جهت استاندارد سازی و تامین نیاز های مرتبط با برنامه ریزی خرید تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز دکل های مربوط را برای جبران نواقص ساخت داخل در جهت انجام موضوع تفاهم نامه را به عهده خواهد گرفت.

شرکت ملی حفاری ایران نیز تعیین و تامین برنامه نیازمندی های فنی لازم برای خرید تجهیزات و ماشین آلات دستگاه های حفاری را به عهده دارد و شرکت ملی نفت ایران به عنوان عالی ترین سیاست گذار برنامه ریزی، توسعه و استفاده از دکل های حفاری بدون خدشه وارد شدن به منابع مالی در تامین نیازهای داخلی و تولیدات نفتی خود، نقش حمایتی و پشتیبانی از شرکت ملی حفاری ایران جهت امکان جبران خدمات بازسازی و تعمیرات اساسی را عهده دار خواهد بود.

در  حاشیه امضاء این تفاهمنامه دکتر گلپایگانی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: این شرکت هم‌ اکنون با در اختیار داشتن 73 دستگاه  حفاری خشکی و دریایی، ناوگان گسترده‌ ای از ماشین‌آلات ترابری و پشتیبانی، دستگاه ‌های جانبی حفاری، تجهیزات اسیدکاری، سیمان‌کاری و لوله‌گذاری، بیش از 70 درصد از خدمات مورد نیاز حفاری را برای شرکت‌ های نفتی ایرانی فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: بازسازی، نوسازی و ارتقا کیفی ناوگان عملیاتی شرکت جزو لاینفک کار حفاری است و بر این اساس و با انعقاد این قراداد بیش از سی دستگاه حفاری در مدت پنج سال در مدار بازسازی و نوسازی قرار خواهد گرفت.

دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی نیز جهاد دانشگاهی را نهادی عمومی و غیردولتی عنوان کرد که دارای تجربیات ارزشمند در زمینه های مختلف به ویژه پروژه های نفتی خاصه ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری است.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر