تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

فراهم سازی زمینه صلح و سازش با تلاش شورای حل اختلاف

رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: قضات شورای حل اختلاف، پرونده‌های ارجاعی به شورا را با تلاش مضاعف و راهکار‌های مناسب، زمینه جلب رضایت طرفین پرونده را فراهم و آن را منتهی به صلح و سازش کنند.

کد خبر: ۱۱۷۴۰۷
۰۸:۳۹ - ۰۸ دی ۱۴۰۰

به گزارش دیدار نیوز خوزستان: علیرضا باوی معاون قضایی و رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان گفت: آمار عملکرد مصالحه پرونده‌ها در شورا‌های حل اختلاف استان، مطلوب است، ولی در برخی موارد نیاز به تلاش بیشتر قضات و اعضای شورای حل اختلاف دارد، که باید در این زمینه با راهکار‌های مناسب و رفع موانع، آمار صلح و سازش پرونده‌ها افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی افزود: صلح و سازش پیامد‌های خیلی اثر بخشی در ایجاد امنیت پایدار، آسایش و آرامش در جامعه دارد که با توجه به رویکرد‌های مهم جایگزین قضایی از جمله شورای حل اختلاف، میانجگری، داوری، مدل تعالی و ستاد صبر، می‌توان از ظرفیت آن‌ها در تحقق پیامد‌های صلح و سازش در حل و فصل اختلافات و دعاوی استفاده و بهره برد.

رئیس توسعه حل اختلاف خوزستان خاطر نشان کرد: بر اساس کارایی و فعالیت گسترده شورای حل اختلاف باید در جهت رفع موانع و مشکلات آن، گام‌های موثری برداشته شود و در این زمینه طبق قانون تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید از این نهاد مردمی حمایت‌های مالی و معنوی کنند.

باوی در ادامه بر تسریع در روند رسیدگی به پروند‌ها در شورا‌های حل اختلاف استان تاکید کرد و اظهار داشت: قضات شورا‌های حل اختلاف خوزستان ضمن نظارت بر نحوه تشکیل پرونده‌ها، در رسیدگی به آن‌ها در کنار دقت، سرعت عمل داشته باشند.

برچسب ها: صلح سازش
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر