تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

در کارگاه ساخت توپ طلا / گزارش تصویری

توپ طلای فرانس فوتبال شاید بزرگ‌ترین جایزه برای بازیکنان باشد و معمولا به برترین بازیکن جهان در پایان فصل تعلق می‌گیرد. طبیعتا جایزه بهترین بازیکن جهان را هم باید احتمالا بهترین زرگر دنیا باشد!

کد خبر: ۱۱۵۲۶۲
۱۷:۲۲ - ۰۷ آذر ۱۴۰۰
در کارگاه ساخت توپ طلا / گزارش تصویری
 
دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: خانواده مِلِریو در فرانسه از جمله مشهورترین کسب و کار‌های خانوادگی در زمینه ساخت زیورآلات و جواهران هستند. شغل خانوادگی آن‌ها از سال ۱۶۱۳ تاکنون ساخت زیور آلات سلطنتی، طلاجات و شمشیر‌ها و نماد‌های اشرافی را به عهده داشته است. کارگاه خانواده ملریو البته دهه‌هاست که برخی جام‌ها و نشان‌های ورزشی را هم می‌سازد از جمله کاپ مسابقات تنیس آزاد فرانسه، اما یکی از افتخارآمیزترین نشان‌هایی که زرگری ملریو می‌سازد، توپ طلای فرانس فوتبال است.
فرانسوا ملریو یکی از برادران این خانواده است که درباره ساخت این توپ طلایی می‌گوید: «ساخت این توپ طلا با ساعت‌ها کار و هنر دست چند استاد ممکن می‌شود. خود توپ از ورقه برنجی و با جوش دادن دو نیمکره ساخته می‌شود. بعد نوبت به جوشکاری و انداختن خطوط روی توپ می‌رسد. بعد نوبت به پرداختکاری و معلق کردن توپ در وان آب طلا می‌رسد و پایه آن نیز نصب می‌شود. در آخر هم استاد حکاکی، نام برنده را روی پایه توپ حک می‌کند.» 
توپ طلای مشهور فوتبال ۵ کیلو گرم وزن دارد و ابعاد آن نیز شامل ۳۱ ساتی متر طول و ۲۳ سانتی متر عرض است. امسال نام چه کسی روی توپ طلای ۲۰۲۱ حک خواهد شد؟ هنوز کسی نمی داند...
 
 
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر