تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....
اولین مسابقه کارتینگ سال، پر از هیجان و سبقت (+ فیلم تصادف)

مهربد شاملی، برنده راند اول روتکس مکس

راند اول مسابقات کارتینگ قهرمانی کشور با حضور ۲۰ راننده از تهران، خوزستان، اصفهان و کرمان برگزار شد و هم برخورد داشت و هم یک تعدادی از قهرمانان را بعد از ماه‌ها به پیست برگرداند.

کد خبر: ۱۱۵۱۸۴
۱۵:۵۸ - ۰۶ آذر ۱۴۰۰

مهربد شاملی، برنده راند اول روتکس مکس

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: مسابقات قهرمانی کشور در اتومبیلرانی و موتورسواری بعد از وقفه  طولانی دوباره جان گرفته و در هفته‌های اخیر رشته‌های مختلف در این فدراسیون مسابقات راند اول خود را برای سال ۱۴۰۰ برگزار کرده‌اند. جمعه پنجم آذر نیز اولین راند از مسابقات کارتینگ قهرمانی کشور در پیست سوپر کارت سرزمین ایرانیان در زرندیه ساوه برگزار شد و ۲۰ راننده از ۴ استان در دو گروه با هم رقابت جانانه‌ای داشتند تا این بخش از مسابقات پایه اتومبیلرانی از رکود خارج شود.

راند اول مسابقات کارتینگ به سیاق معمول در دو لِگ برگزار شد و راننده‌ها در دو گروه DD۲ با کارت‌های دنده‌ای و گروه بزرگسالان انجام شد و در کلاس DD۲، فرهاد موسوی برنده شد و حامد شاعری مقام دوم را کسب کرد و وحید پایداری نیز سوم شد. در این کلاس برخوردی بین دو راننده یعنی علی وحیدی و کوروش غنیمتی پیش آمد که در پی آن کوروش غنیمتی از پیست خارج شد و با لاستیک‌های ایمنی اطراف پیست برخورد کرد. علی وحیدی هم دو دور بعد به دلیل نقص فنی مجبور شد پیست را ترک کند. خوشبختانه هر دو راننده‌ای که با هم برخورد کردند آسیبی ندیدند و مسابقه هم به خوبی به پایان رسید.

صحنه برخورد در کلاس دنده‌ای‌ها

اما رقابت در کلاس سنیور یا بزرگسالان از هیجان بالاتر و رقابت جذابتری برخوردار بود، جایی که راننده‌های برتر آن در سنین متناسب با رقابت‌های کارتینگ در دنیا با هم مسابقه دادند.

در روز تایم‌گیری در این کلاس، مهربد شاملی بهترین زمان را به ثبت رساند و پشت سر او در روز مسابقه نیز آرمان رکنی و ایلیا قندهاری ایستادند. در این مسابقه که دو لِگ داشت هر دو بار مهربد شاملی که سابقه حضور در رقابت‌های جهانی بین‌المللی کارتینگ و فرمولا ۴ را دارد برنده شد تا سکوی اول را از آن خود کند. مهربد پیشتازی خود را در طول مسابقه حفظ کرد تا به عنوان نفر اول از خط پایان بگذرد.

این مسابقه البته تمرینی بود برای مهربد شاملی که دوباره به صحنه مسابقات برگردد. قهرمان جوان ایران حدود یک سال به خاطر خدمت مقدس سربازی از تمرین و مسابقه دور بود با برنده شدن در این رقابت، بازگشت خود را به پشت فرمان جشن گرفت. مهربد شاملی خود را برای حضور در مسابقات فرمولا ۴ آماده می‌کند و قرار است حدود ۲ هفته دیگر در پیست مشهور ابوظبی یعنی یاس‌مارینا به میدان برود.
مهربد شاملی، برنده راند اول روتکس مکس
مهربد در پایان مسابقه در گفت‌وگویی کوتاه از فرمانده نیروی زمینی ارتش به خاطر مجوزی که به او برای شرکت در مسابقه قهرمانی کشور دادند تقدیر کرد و گفت: «از امیر سرتیپ حیدری، فرمانده محترم نیروی زمینی ارتش و سرهنگ مصیب‌زاده مدیر‌عامل محترم باشگاه نیروی زمینی ارتش بسیار ممنونم. با هماهنگی‌های صورت گرفته باشگاه نیروی زمینی قرار است در مسابقات بین‌الملی فرمولا چهار امارات نیز حضور پیدا کنم. این مسابقه روز ۲۱ آذرماه در پیست یاس مارینا انجام خواهد شد. خوشحالم که نیروی زمینی امکان ادامه ورزش حرفه‌ای در دوران مقدس سربازی را برای من فراهم نمود.»  

مسابقات قهرمانی کشور کارتینگ روتکس مکس در ۴ راند تا پایان سال برگزار خواهد شد و رقابت بعدی در پیست پرند انجام می‌گیرد.

مهربد شاملی، برنده راند اول روتکس مکس

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر