تیتر امروز

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

دربی ۹۷ همان چیزی بود که باید باشد. هیاهوی بسیار برای هیچ. سنگی بر گور فوتبالی که به هیاهو و جنجال تقلیل یافته است. خالی از هر دانش و تدبیر و زیبایی‌ای؛ مثل تقدیر این روز‌های جامعه ایران!
«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...

حمله راکتی به پایگاه ترکیه در عراق

فارس نوشت: منابع عراقی، ظهر امروز (جمعه)،‌ از حمله راکتی به پایگاه ترکیه در شمال عراق خبر دادند.

کد خبر: ۱۱۴۶۱۷
۱۴:۱۹ - ۲۸ آبان ۱۴۰۰

حمله راکتی به پایگاه ترکیه در عراق

 

دیدارنیوز ـ شبکه «الغد» به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که پایگاه نظامی «زلیکان» در استان نینوای عراق که نیروهای ترکیه‌ای در آن مستقر هستند، هدف حمله راکتی قرار گرفته است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که برخی از منابع عراقی ساعاتی پیش از شنیده شدن صدای چند انفجار در شهر موصل خبر دادند.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» نیز ضمن تأیید خبر حمله به پایگاه ترکیه در ناحیه «بعشیقه»‌، گزارش داد که این پایگاه با سه راکت هدف حمله قرار گرفته است.

این پایگاه خبری در ادامه اضافه کرد که یکی از راکت‌ها به اشتباه در روستای «دیر مار»‌ سقوط کرده؛ اما تلفاتی به همراه نداشته است.

رسانه‌ها هنوز جزئیاتی درباره تلفات و خسارت‌های احتمالی ناشی از این حمله منتشر نکرده‌اند. در عین حال، منابع رسمی ترکیه نیز هنوز واکنشی به این اخبار نشان نداده‌اند و آن را رد یا تأیید نکرده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که این پایگاه ترکیه‌ای طی ماه‌های گذشته چند بار هدف حملات راکتی قرار گرفته است.

ترکیه مدت‌هاست با ادعای مقابله با پ‌.ک‌.ک در حال نقض تمامیت ارضی شمال عراق است. پ‌.ک‌.ک که در ۳۵ سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شود.
آنکارا می‌گوید که شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان، مسئول مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و کودکان هستند.

ترکیه از آوریل گذشته چندین عملیات نظامی را به بهانه مبارزه با پ.ک.ک در شمال عراق آغاز کرده و به راحتی از احتمال حمله به منطقه سنجار در غرب استان نینوی سخن می‌گوید. امری که با واکنش گروه‌های سیاسی و نظامی عراقی مواجه شده است.


برچسب ها: ترکیه عراق
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر