تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

پشت پرده غیبت ترامپ در مراسم تحلیف بایدن

طبق بریده‌هایی از یک کتاب جدید، عدم حضور رئیس جمهوری سابق آمریکا در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید این کشور، نه یک تصمیم خود متکی، بلکه متأثر از شنیده‌هایش مبنی بر این بوده که قرار است دعوتش به این مراسم، اساساْ لغو شود.

کد خبر: ۱۱۴۴۴۰
۱۶:۰۹ - ۲۵ آبان ۱۴۰۰

پشت پرده غیبت ترامپ در مراسم تحلیف بایدن

دیدارنیوز - به نقل از پایگاه بیزنس اینسایدر، بخش‌هایی از کتاب جاناتان کارل، خبرنگار ای. بی. سی نیوز که به تازگی در سایت‌ها منتشر شده است، درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکاست و به ماه‌های آخر ریاست وی در کاخ سفید می‌پردازد.

ترامپ در ۸ ژانویه در توییتر خود نوشت: به همه کسانی که از من پرسیده‌اند (می‌گویم)؛ من به مراسم تحلیف روز ۲۰ ژانویه نخواهم رفت.

این آخرین توییت ترامپ پیش از مسدود شدن حسابش توسط توییتر بود، مسدودیتی که به دلیل "خطر تحریک بیشتر به خشونت" پس از یورش ششم ژانویه به کنگره آمریکا صورت گرفت.

اما به گفته کتاب جدید کارل، ترامپ خبردار شده بود که میچ مک‌کانل، سناتور جمهوری‌خواه و رئیس وقت اکثریت سنای آمریکا، با ترس از تکرار وقایع خشونت‌بار ششم ژانویه، قصد داشته جلوی حضور ترامپ را در مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس جمهوری فعلی این کشور، بگیرد.

به ادعای این کتاب، "مک‌کانل که احساس می‌کرد نمی‌تواند یک بار دیگر به ترامپ فرصت انتقال مسالمت‌آمیز قدرت را بدهد، می‌خواست نامه‌ای با امضای چهار رهبر ارشد کنگره آمریکا بنویسد و طی آن، دعوت ترامپ به این مراسم را لغو کند.

اما طبق این کتاب، رهبر اقلیت‌های کنگره، ترامپ را از این موضوع آگاه کرد و نتیجتا ترامپ اعلام کرد که قصد شرکت در این مراسم را ندارد.

کارل نوشت: احتمالا ترامپ، که از سال ۱۸۶۹ تاکنون، اولین رئیس‌جمهوری آمریکا بود که به ظاهر، با تصمیم خودش از شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهوری بعدی صرف‌نظر کرد، می‌خواست مردم فکر کنند این تصمیم، کاملا از سوی شخص او گرفته شده است.

در مقابل، لیز هرینگتون، سخنگوی ترامپ، در توییتی به نقل از این رئیس جمهوری پیشین آمریکا، علاوه بر تکرار ادعا‌های تقلب انتخاباتی، مدعی شد که ترامپ شخصاً این تصمیم را گرفته و به مک‌کانل و کارل، توهین کرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: ترامپ
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر