تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!
برای اولین‌بار در مناطق نفتخیز جنوب انجام شد؛

موفقیت در نمونه‌گیری نفت زنده از مخزن بنگستان میدان كوپال

برای نخستین بار در شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب، عملیات رفع مانع آسفالتین و تمیز سازی كامل ستون چاه با هدف آماده سازی شرایط چاه برای نمونه گیری استاندارد درون چاهی از چاه شماره ۲۴ كوپال انجام شد.

کد خبر: ۱۱۴۳۰۷
۱۲:۲۱ - ۲۴ آبان ۱۴۰۰

موفقیت در نمونه‌گیری نفت زنده از مخزن بنگستان میدان كوپال

دیدارنیوز خوزستان: رئیس اداره مهندسی بهره‌برداری شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب با بیان این مطلب گفت: با توجه به مشكلات و محدودیت‌های عملیات درون­چاهی مربوط به چاه‌هایی كه با مشكل آسفالتین مواجه هستند؛ اجرای هرگونه عملیات درون چاهی در این چاه‌ها با ریسك بالایی مواجه است.

غزل افزود: با توجه به مشكلات مربوط به تشكیل آسفالتین در ستون این نوع چاه‌ها به‌خصوص در چاه‌های میدان كوپال، اخذ نمونه درون چاهی در این میدان با خطرات و مشكلاتی زیادی مواجه می باشد. پیش از این علیرغم چندین مرحله تلاش، راندن ابزار برای نمونه گیری درون‌چاهی در چاه‌های میدان كوپال با موفقیت همراه نبود.

وی با اشاره به اهمیت نمونه‌های درون‌چاهی استاندارد برای انجام آزمایشات و متعاقب آن بدست آوردن نتایج مناسب برای مطالعات چاه/مخزن محور، اظهارداشت: بر اساس بررسی و برنامه‌ریزی صورت گرفته از طرف معاونت مهندسی نفت و اداره مهندسی بهره‌برداری، عملیات رفع مانع و تمیز سازی كامل ستون چاه كوپال-۲۴ طی مراحل برنامه­ریزی، طراحی، انتخاب ابزار مناسب و نظارت عملیات انجام شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به همكاری و هم فكری مثبت و موثر گروه‌های حاضر در عملیات از جمله مهندسی بهره‌برداری مارون و گروه وایرلاین، این امر با موفقیت انجام شد و امكان نمونه‌گیری درون‌چاهی میسر گردید.

رئیس بهره‌برداری ادامه داد: در این ارتباط با استفاده از حلال و سیالات انتخابی، رفع مانع و تمیزسازی چاه به‌صورت كامل با ابزار و تجهیزات مربوطه و بهره‌­گیری از دستگاه لوله‌مغزی‌سیار صورت گرفت و پس از تمیزسازی كامل و رفع مانع ستون چاه، ۷ نمونه درون‌چاهی اخذ شد كه جهت انجام آزمایش‌های لازم به آزمایشگاه‌های مربوطه ارسال خواهد شد.

شایان ذكر است اطلاعات مربوط به نمونه گیری درون چاهی جهت انجام مطالعات جامع مخزن و همچنین بهینه سازی و مدیریت تولید از چاه‌ها و مخزن ضروری می باشد.

میدان كوپال در حوزه عملیاتی شركت بهره‌­برداری نفت و گاز مارون  و در ۶۰كیلومتری شرق اهواز واقع شده است كه از سال ۱۳۵۰تاكنون در مدار تولید قرار دار

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر