تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

حزب‌الله لبنان: دنبال درگیری با عربستان نیستیم

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که این حزب خواهان نزاع با عربستان نیست، اما ریاض دنبال بحران با لبنان و جنگ بیهوده علیه لبنانی‌ها است.

کد خبر: ۱۱۴۲۸۲
۰۹:۲۷ - ۲۴ آبان ۱۴۰۰

نظر حزب الله لبنان درباره درگیری با عربستان

دیدارنیوز - به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، علی دعموش، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان به مناسبت روز شهید گفت: ما نمی‌خواهیم وارد نزاع با عربستان یا کشور‌های شورای همکاری خلیج فارس شویم و می‌خواهیم روابط لبنان با برادران عرب باثبات و مستحکم باشد، اما به ضرر حاکمیت و کرامت ما نباشد.

وی افزود: روز گذشته نمایندگان آمریکا، عربستان را به کشتن یمنی‌ها متهم کردند و گفتند که محاصره یمن باید فورا متوقف شود. آیا عربستان جرأت کرد سفیرش را از واشنگتن فرابخواند و سفیر آمریکا را از ریاض اخراج کند و خواهان استعفای این نمایندگان شود؟ مطمئنا جرأت این را ندارد، اما تنها این کار را علیه لبنان می‌کند و بحران را با لبنان ایجاد کرده و جنگ بیهوده‌ای را علیه آن‌ها به راه می‌اندازد و در جشن تنش، برخی از لبنانی‌هایی که به عربستان وابسته‌اند و جیره‌خوار برخی کشور‌ها و طرف‌های خارجی هستند، شرکت می‌کنند.

دعموش گفت: هدف اصلی از تنشی که عربستان به راه انداخته محاصره مقاومت و حزب‌الله و تغییر معادله سیاسی داخلی و ایجاد واقعیت سیاست جدیدی است که منجر به تضعیف مقاومت و تسلیم شدن کامل لبنان در برابر عربستان شود. جنگ علیه مقاومت در لبنان شکست خورده است. کسانی که هدفشان تضعیف مقاومت است باید از این کار ناامید شوند چراکه مقاومت در لبنان محکم و پایدار است و هیچ کسی نمی‌تواند نقشش در حمایت از لبنان را از بین ببرد. پس خودتان را خسته نکنید و تلاشتان را برای چگونگی خروج از باتلاقتان در یمن به کار ببرید.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر