تیتر امروز

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۵)

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با روزشمار مذاکرات وین که ۲ روز دیگر انجام می‌شود با دیدار همراه باشید.

کانادا در مسیر قطری شدن!

تیم ملی کانادا با نتایجی که در مسابقات مقدمات جام جهانی منطقه آمریکای شمالی به دست آورده، امیدوار است بتواند برای دومین بار راهی جام جهانی قطر شود.

کد خبر: ۱۱۴۱۵۹
۱۴:۲۵ - ۲۲ آبان ۱۴۰۰

کانادا در آستانه حضور در جام جهانی

دیدارنیوز - نیمی از راه انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کاراییب طی شده است. جدول مسابقات تا حد خوبی شکل گرفته و می‌توان به بررسی وضعیت تیم‌های مدعی صعود از این قاره پرداخت.

قاره آمریکای شمالی و مرکزی، ۳.۵ سهمیه برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ دارد. در حال حاضر آمریکا که امروز صبح توانست مکزیک را برای سومین بار متوالی شکست دهد، با ۱۴ امتیاز صدرنشین مرحله مقدماتی شد. مکزیک نیز هم امتیاز با آمریکا به خاطر تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار دارد و این دو تیم از مدعیان اصلی صعود به جام جهانی هستند. اما احتمال زیادی در جام جهانی ۲۰۲۲ کانادا را هم ببینیم.

تیم ملی کانادا که تاکنون در جام جهانی فوتبال فقط در سال ۱۹۸۶ حضور یافته، امیدوار است برای دومین بار راهی جام جهانی شود. کانادا با ستارگان جوان خود، چون آلفونسو دیویس و جاناتان دیوید، با کسب سه برد و چهار تساوی از هفت بازی اخیر خود، با ۱۳ امتیاز پشت سر آمریکا و مکزیک در رده سوم جدول مقدماتی قاره آمریکای شمالی و مرکزی قرار دارد.

از این رو کانادا امیدوار است با نتایج خوبی که تا میانه راه مرحله مقدماتی گرفته، بتواند برای دومین بار مسافر جام جهانی شود. کانادا که تنها تیم بدون شکست تا این جای مسابقات است، با جایگاه چهارم و منطقه پلی آف که پاناما در آن قرار دارد، دو امتیاز فاصله دارد و خیالش نباید از همین حالا بابت صعود راحت باشد. اما فاصله آن‌ها با رتبه پنجم یعنی جایی که کاستاریکا در آن حضور دارد، پنج امتیاز است و این یعنی آن‌ها در بدترین حالت ممکن نیز شانس بالایی برای حضور در پلی آف خواهند داشت.

در جام جهانی ۱۹۸۶، کانادا از میان ۲۴ تیم، ۲۴ ام شد.

منبع: طرفداری
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر