تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

آمریکا باید تحریم ها را یکجا بردارد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آمریکایی‌ها باید تحریم‌های ظالمانه را به صورت یکجا بردارند و تضمین بدهند هیچ دولتی در آمریکا این رفتارها را تکرار نخواهد کرد.

کد خبر: ۱۱۳۷۶۸
۱۱:۰۷ - ۱۷ آبان ۱۴۰۰

 

آمریکا باید تحریم ها را یکجا بردارد

 

دیدارنیوز: سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات اخیر برخی مقامات آمریکا درباره مذاکرات برجامی، گفت: آمریکا باید بداند عضو برجام نیست و نمی‌تواند به اعضای دیگر برجام اظهاراتی را منتسب کند و درخواست‌هایی را داشته باشد.

خطیب‌زاده گفت: ما هر عملی از دولت فعلی آمریکا دیدیم، برخلاف جهت اعلامی آنها بوده است. مسیر آمریکا برای بازگشت به برجام روشن است. آنها باید تحریم‌های ظالمانه را به صورت یکجا و موثر بردارند و تضمین بدهند هیچ دولتی در آمریکا جهان و حقوق بین‌الملل را به سخره نخواهد گرفت و این رفتارها را تکرار نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: مذاکرات در تاریخ اعلام شده آغاز خواهد شد و توسط آقای باقری هدایت خواهد شد و ترکیبی از ارگان‌های کشور در این مذاکرات حضور خواهند داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا «احمد مسعود» به ایران سفر کرده است؟ گفت: سفرهایی میان ایران و افغانستان انجام می‌شود که همگی با آگاهی کابل است. در هفته گذشته نیز برای عقد توافقی میان شرکت توانیر و «برشنا» افغانستان سفری انجام شد. کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان هم بزودی به کابل سفر خواهد کرد.

خطیب زاده همچنین در این نشست گفت : در بحث مذاکرات وین ، موضوع توافق گام به گام مطرح نبوده است .

وی در بخش دیگری از نشست امروز اعلام کرد:  آقای باقری  در مقام معاون سیاسی  وزیر خارجه به پایتخت چند کشور اروپایی  از جمله انگلیس ، آلمان، فرانسه  و چند کشور دیگر اروپایی ازجمله اسپانیا  سفر می‌کند.

وی گفت: در جریان این سفرها در مورد موضوعات مختلف دو جانبه و دیگر مسائل مورد علاقه رایزنی و گفت‌وگو می‌شود و چون ایشان مذاکره کننده ارشد تیم مذاکره کننده ایران هستند  طبیعی است در این سفرها در مورد گفت‌وگوهای پیش رو نیز صحبت می‌شود.

منبع: مهر
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر