تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

شرط عجیب تحویل مسکن به مجرد‌ها

وزیر راه برای مجرد‌هایی که قصد ثبت‌نام مسکن دارند شرط عجیبی را عنوان کرده است. این افراد تا زمان تحویل واحد که احتمالا حدود دو سال طول می‌کشد، باید ازدواج کنند.

کد خبر: ۱۱۳۳۶۷
۰۹:۱۸ - ۱۲ آبان ۱۴۰۰

شرط عجیب تحویل مسکن به مجرد‌ها

دیدارنیوز ـ  وزارت راه شرط عجیبی برای مجرد‌هایی که متقاضی ثبت‌نام در طرح جهش مسکن هستند در نظر گرفته است.

طبق اعلام وزیر راه، مجرد‌ها می‌توانند در طرح جدید دولت برای مسکن ثبت‌نام کنند، اما شرط عجیبی که برای مجرد‌ها در نظر گرفته شده این است که باید تا زمان تحویل خانه‌ها ازدواج کنند.

وزیر راه گفته است: امکان ثبت نام برای افراد مجرد بالای ۱۸ سال احتمالا در هفته آینده به تصویب شورای عالی مسکن می‌رسد، اما گفته می‌شود این افراد تا زمان تحویل واحد که احتمالا حدود دو سال طول می‌کشد، باید ازدواج کنند.

اما مشخص نشده که اگر ازدواج نکنند آورده مجرد‌ها چه می‌شود و این واحد‌ها به چه کسانی می‌رسد؟

کدام مجرد‌ها صاحبخانه می‌شوند؟

گروه اول مردان مجردی هستند که قبلا ازدواج کرده و اکنون مجردِ سرپرست خانوار تعریف می‌شوند. اگر آقا و خانمی مجرد، اما سرپرست خانوار باشد می‌تواند در این طرح شرکت کند به این معنی که قبلا ازدواج داشته و اکنون با فرزندان خود زندگی می‌کند.

زنان خودسرپرست نیز به شرط این که سن آن‌ها بیش از ۳۵ سال باشد نیز می‌توانند از طریق این طرح صاحبخانه شوند.

گروه دیگر مجرد‌ها افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی است. گروه اول مردان مجردی هستند که قبلا ازدواج کرده و اکنون مجردِ سرپرست خانوار تعریف می‌شوند. اگر آقا و خانمی مجرد، اما سرپرست خانوار باشد می‌تواند در این طرح شرکت کند به این معنی که قبلا ازدواج داشته و اکنون با فرزندان خود زندگی می‌کند.

نخبگان علمی با تایید بنیاد ملی نخبگان هم می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن شرکت کنند و محدودیتی برای مجرد بودن آن‌ها وجود ندارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی