تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.

شرط عجیب تحویل مسکن به مجرد‌ها

وزیر راه برای مجرد‌هایی که قصد ثبت‌نام مسکن دارند شرط عجیبی را عنوان کرده است. این افراد تا زمان تحویل واحد که احتمالا حدود دو سال طول می‌کشد، باید ازدواج کنند.

کد خبر: ۱۱۳۳۶۷
۰۹:۱۸ - ۱۲ آبان ۱۴۰۰

شرط عجیب تحویل مسکن به مجرد‌ها

دیدارنیوز ـ  وزارت راه شرط عجیبی برای مجرد‌هایی که متقاضی ثبت‌نام در طرح جهش مسکن هستند در نظر گرفته است.

طبق اعلام وزیر راه، مجرد‌ها می‌توانند در طرح جدید دولت برای مسکن ثبت‌نام کنند، اما شرط عجیبی که برای مجرد‌ها در نظر گرفته شده این است که باید تا زمان تحویل خانه‌ها ازدواج کنند.

وزیر راه گفته است: امکان ثبت نام برای افراد مجرد بالای ۱۸ سال احتمالا در هفته آینده به تصویب شورای عالی مسکن می‌رسد، اما گفته می‌شود این افراد تا زمان تحویل واحد که احتمالا حدود دو سال طول می‌کشد، باید ازدواج کنند.

اما مشخص نشده که اگر ازدواج نکنند آورده مجرد‌ها چه می‌شود و این واحد‌ها به چه کسانی می‌رسد؟

کدام مجرد‌ها صاحبخانه می‌شوند؟

گروه اول مردان مجردی هستند که قبلا ازدواج کرده و اکنون مجردِ سرپرست خانوار تعریف می‌شوند. اگر آقا و خانمی مجرد، اما سرپرست خانوار باشد می‌تواند در این طرح شرکت کند به این معنی که قبلا ازدواج داشته و اکنون با فرزندان خود زندگی می‌کند.

زنان خودسرپرست نیز به شرط این که سن آن‌ها بیش از ۳۵ سال باشد نیز می‌توانند از طریق این طرح صاحبخانه شوند.

گروه دیگر مجرد‌ها افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی است. گروه اول مردان مجردی هستند که قبلا ازدواج کرده و اکنون مجردِ سرپرست خانوار تعریف می‌شوند. اگر آقا و خانمی مجرد، اما سرپرست خانوار باشد می‌تواند در این طرح شرکت کند به این معنی که قبلا ازدواج داشته و اکنون با فرزندان خود زندگی می‌کند.

نخبگان علمی با تایید بنیاد ملی نخبگان هم می‌توانند در طرح نهضت ملی مسکن شرکت کنند و محدودیتی برای مجرد بودن آن‌ها وجود ندارد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر