تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

مرگ دلخراش۳ کارگر شرکت فولاد در ابهر/ ۴ کارگر دیگر مسموم شدند

۳ نفر از هفت کارگر حادثه دیده در شرکت فولاد ناب آرش ابهر، شامگاه روز گذشته سه شنبه ۴ آبان ماه بر اثر سقوط به درون مخزن گاز نیتروژن دچار مسمومیت شدید و خفگی شدند و جان خود را از دست دادند.

کد خبر: ۱۱۲۷۹۷
۱۵:۳۷ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰

حادثه در شرکت فولاد در ابهر

دیدارنیوز ـ مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان روز چهارشنبه با تایید خبر وقوع این حادثه گفت: متاسفانه این حادثه عصر روز گذشته در شرکت فولاد ناب آرش در یکی از شهرک‌های صنعتی شهرستان ابهر اتفاق افتاد، متاسفانه منجر به کشته شدن سه کارگر و مسمومیت چهار کارگر دیگر شد.

صفی الله کرامتی افزود: یکی از کارگران به منظور پاکسازی مخزن گاز وارد عمل می‌شود که ۲ کارگر دیگر حاضر به محض مشاهده حادثه به یاری این کارگر شتافته و خود نیز گرفتار می‌شوند.

وی ادامه داد: چهار کارگر دیگر نیز به کمک به این سه کارگر می‌روند تا جان آنان را نجات دهند که خود نیز دچار مسمومیت با گاز نیتروژن می‌شوند که در حال حاضر نیز به منظور درمان در بیمارستان ابهر بستری و تحت مداوا هستند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان نیز گفت: وقوع این حادثه تلخ در این شرکت تولیدی صنعتی مورد تایید است و چگونگی این اتفاق از سوی عوامل ذیربط در این اداره کل در دست تحقیق و بررسی است.

محمدرضا انصاری افزود:یک نفر از کارگران جهت پاکسازی یکی از دهانه‌های مخزن آهن اسفنجی، اقدام می‌کند که متاسفانه به دلایل نامشخص به درون مخزن مخروطی شکل حاوی گاز ازت (N ۲) سقوط می‌کند که به دنبال آن ۲ کارگر دیگر برای نجات جان همکار حادثه دیده می‌شتابند که خود نیز مسموم دچار مسمومیت شدید شده و در پی آن چهار کارگر دیگر نیز گرفتار در این حادثه می‌شوند.

وی با بیان اینکه همکاران ذیربط اداره کار شهرستان ابهر به محض اطلاع از حادثه در محل حاضر می‌شوند تا در جریان چگونگی این رخداد قرار گیرند، اظهار داشت: در صورت کسب نتیجه و دریافت اطلاعات دقیق و کامل، علت وقوع این حادثه از طریق روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان اطلاع رسانی خواهد شد.

مسوؤل روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان نیز گفت: ساعت ۱۵/۵۷ شامگاه روز گذشته /سه شنبه ۴ آبان ماه/ وقوع حادثه مسمومیت و خفگی با گاز نیتروژن به مرکز فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ زنجان اعلام و درخواست کمک می‌شود که بلافاصله سه دستگاه آمبولانس از پایگاه‌های قروه (شماره یک ابهر) و پایگاه ریلی شهرستان خرمدره عازم محل می‌شوند.

جواد مرادی، افزود: عوامل اورژانس پس از رسیدن به محل به یاری سه کاگر حادثه دیده که به خاطر سقوط به مخزن مایعات گازی شتافته و آنان را تحت عملیات احیا قلبی ریوی قرار داده و به بیمارستان الغدیر ابهر انتقال می‌دهند تا بلکه نجات یابند.

وی، اظهار داشت: چند کارگر مصدوم نیز قبل از رسیدن آمبولانس‌ها به محل با دیگر خودرو‌های حاضر در محل (متعلق به شرکت و شخصی) به منظور درمان به بیمارستان منتقل می‌شوند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: حوادث
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی