تیتر امروز

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

جزئیات تلاش بن سلمان برای ترور ملک عبدالله افشا شد

سعد الجبری، مشاور امنیتی سابق عربستان فاش کرد که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی قصد ترور ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه فقید این کشور را داشته است.

کد خبر: ۱۱۲۵۳۴
۱۳:۰۷ - ۰۳ آبان ۱۴۰۰

جزئیات تلاش بن سلمان برای ترور ملک عبدالله افشا شد

 

دیدارنیوز: به گزارش عربی ۲۱، الجبری روز یکشنبه در مصاحبه با برنامه «۶۰ دقیقه» در کانال خبری CBS آمریکا از جزئیات ملاقاتی در سال ۲۰۱۴ خبر داد که در آن شاهزاده بن سلمان به محمد بن نایف، رئیس وقت سازمان اطلاعات گفت «می‌خواهم ملک عبدالله را ترور کنم، من یک انگشتر سمی از روسیه دارم و کافی است که با او دست بدهم و کار تمام می‌شود.»
الجبری در اولین مصاحبه رسانه‌ای پس از فرارش از عربستان در سال ۲۰۱۷ همزمان با بر ولیعهد شدن محمد بن سلمان، گفت: «این همان چیزی است که (بن سلمان) گفت صرف این که لاف می‌زد یا نه، اما آن را به زبان آورد و بنابراین ما آن را بسیار جدی می‌گیریم.»
وی تأکید کرد که دو نسخه از فیلم ضبط شده از سخنرانی بن سلمان در این دیدار وجود دارد و او می‌داند که این دو نسخه کجا هستند.
وقتی مجری از او پرسید: «فکر می‌کنی محمد بن سلمان از تو می‌ترسد؟» جبری پاسخ داد: «او از اطلاعاتی که دارم می‌ترسد.»
الجبری با بیان اینکه «من انتظار دارم روزی کشته شوم»، ولیعهد سعودی را متهم کرد که در تلاش برای ترور وی تیمی را به کانادا فرستاده و دو فرزندش «ساره و عمر» را در عربستان بازداشت کرده است.
وی خواهان کمک آمریکا برای آزادی دو فرزندش شد و گفت: «من از مردم آمریکا و دولت آن درخواست می‌کنم تا در نجات فرزندانم به من کمک کنند و زندگی آن‌ها را بازگردانند.»
او توضیح داد که «هشدار داده شده به هیچ ساختمان دیپلماتیک عربستان در کانادا نزدیک نشوم و به کنسولگری یا سفارت نروم.»
این مقام سابق سعودی با اشاره به کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول در ۲ اکتبر ۲۰۱۸، گفت: «وقتی من علت آن را پرسیدم؟ آن‌ها گفتند که او را کشتند و تو در صدر لیست هستی.»
الجبری اتهامات اختلاس را رد کرد و گفت: «من دو دهه از نزدیک به خاندان سلطنتی، ۳ پادشاه و ۴ ولیعهد خدمت کرده‌ام و آن‌ها با من بسیار مهربان و بسیار سخاوتمند بودند، این یک رسم است که خاندان سلطنتی از افراد نزدیک به خود مراقبت می‌کنند.»

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر