تیتر امروز

آمار جهانی کرونا؛ ثبت بیش از ۲۴۴ میلیون بیمار مبتلا به کووید در جهان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۲۴۴ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۱۰۵ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۹۶۴ هزار و ۱۰۱ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین ۲۲۱ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۸۸ نفر از مبتلایان کووید نیز بهبود یافته‌اند.

کد خبر: ۱۱۲۵۰۲
۱۰:۱۷ - ۰۳ آبان ۱۴۰۰

آمار جهانی کرونا

دیدارنیوز ـ روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

بر اساس آمار‌های جهانی، آمریکا با بیش از ۴۶.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۷۵۶ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۱ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشور‌های برزیل با بیش از ۶۰۵ هزار و هند با بیش از ۴۵۴ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۳۰ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشور‌های اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی هشت میلیون و ۷۷۳ هزار و ۶۷۴ بیماران کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع پنج میلیون و ۸۶۰ هزار و ۸۴۴ ابتلا و ۱۲۵ هزار و ۲۲۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشور‌های انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، آلمان، اندونزی و مکزیک نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

ردیف نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۴۶,۳۱۲,۷۸۲ ۷۵۶,۳۶۲
۲ هند ۳۴,۱۸۹,۷۷۴ ۴۵۴,۷۴۳
۳ برزیل ۲۱,۷۲۹,۷۶۳ ۶۰۵,۶۸۲
۴ انگلیس ۸,۷۷۳,۶۷۴ ۱۳۹,۵۳۳
۵ روسیه ۸,۲۴۱,۶۴۳ ۲۳۰,۶۰۰
۶ ترکیه ۷,۸۵۱,۸۰۵ ۶۹,۱۱۲
۷ فرانسه ۷,۱۲۵,۸۶۸ ۱۱۷,۴۶۷
۸ ایران ۵,۸۶۰,۸۴۴ ۱۲۵,۲۲۳
۹ آرژانتین ۵,۲۸۰,۳۵۸ ۱۱۵,۸۲۶
۱۰ اسپانیا ۴,۹۹۷,۷۳۲ ۸۷,۱۳۲
منبع: ایسنا
برچسب ها: آمار کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر