تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
شانگهای، قطب‌نمای شکسته
ترکیه، از فراز گالاتا (۴)

شانگهای، قطب‌نمای شکسته

ستون جدید دیدار در حوزه بین‌الملل به نام «ترکیه، از فراز گالاتا» است که تمثیلی است از برج قدیمی گالاتا در استانبول که قرن‌ها دیدبان این کشور بوده و این ستون نیز به نوعی رسانه‌های ترکیه را رصد...
جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!
جوانگرایی یا ترکش حمایت از مردم

جام جهانی ۲۰۲۲، آخرین قضاوت فغانی!

آیا ترکش‌های حمایت از اعتراض‌های مردمی به داور بین المللی علیرضا فغانی نیز برخورد کرده و نام او به این دلیل از لیست الیت داوران ایران خارج شده است؟

وریا غفوری درباره توییت طارمی علیه اسکوچیچ: حتما لازم بوده

کاپیتان باشگاه استقلال درباره توییت مهدی طارمی علیه اسکوچیچ سرمربی تیم ملی می‌گوید: طارمی بازیکن بزرگی است و الان خیلی از شرایط را دارد می‌بیند و حتما لازم بوده درباره آن صحبت کند.

کد خبر: ۱۱۲۴۸۷
۰۸:۴۲ - ۰۳ آبان ۱۴۰۰

نظر وریا غفوری درباره توییت طارمی

دیدارنیوز - استقلال فصل را با پیروزی مقابل هوادار آغاز کرد و وریا غفوری هم یکی از چهره‌های ویژه این مسابقه بود. او در این مسابقه یک پنالتی زد که به شکل بحث‌برانگیزی تکرار شد و اعتراض استقلالی‌ها را در پی داشت. به هر حال، آبی‌ها در این میدان پیروز شدند تا فصل را با امیدواری آغاز کنند.

اظهارات کاپیتان استقلال درباره شرایط این تیم و امیدهایش برای قهرمانی در این فصل در جدیدترین اظهاراتش را بخوانید:

از بازی مقابل هوادار شروع کنیم که ۳ امتیاز اول را گرفتید. از بازی تیم‌تان راضی بودید؟
اول اینکه خیلی خوشحالیم ۳امتیاز را گرفتیم، چون مهم‌ترین موضوع در بازی‌های ابتدایی، گرفتن امتیازات است. حالا برای آینده با انجام تمرینات و به‌دست‌آوردن آمادگی نسبی، قطعا تیم رشد می‌کند و از نظر فیزیکی و تاکتیکی به شرایط ایده‌آل خواهد رسید. مهم‌ترین موضوع برای ما گرفتن ۳ امتیاز بود. الان هم داریم برای بازی بعدی آماده می‌شویم که ان‌شاءالله در اصفهان جلوی ذوب‌آهن بتوانیم ۳امتیاز را بگیریم.

در جریان این بازی، تکرار پنالتی شما کمی عجیب بود. حتی فرهاد مجیدی هم در کنفرانس بعد از بازی گفت نمی‌دانم به چه دلیلی پنالتی تکرار شد. نظر خودت در این ارتباط چیست؟
واقعا من هم نفهمیدم چه شد! فکر کردم بازیکنان ما زودتر وارد محوطه جریمه شدند، اما موقعی که تکرار صحنه را بعد از بازی دیدم تعجب کردم. چون داور داشت صحنه را نگاه می‌کرد و معمولا در چنین صحنه‌هایی اگر بازیکنان یکی دو قدم هم داخل بیایند، داوران چشم‌پوشی می‌کنند. اما در این صحنه کسی نیامده بود و به‌نظرم داور اشتباه کرد. همین اتفاق تمرکز مرا به هم ریخت و نتوانستم ضربه دوم را گل کنم. آن صحنه می‌توانست در روند تیم ما تأثیر بگذارد. در فینال حذفی به‌خاطر اینکه گلر ما چند سانتی‌متر از روی خط جدا شده بود، پنالتی را تکرار دادند و به جرأت می‌توانم بگویم به قیمت از دست رفتن یک جام برای استقلال تمام شد؛ فقط به‌خاطر تکرار یک پنالتی.

یعنی معتقدی تکرار این پنالتی می‌توانست روند بازی را عوض کند؟
بله، ممکن بود تیم ما را مقابل هوادار به مشکل بیندازد، اما خدا را شکر بعد از آن صحنه توانستیم گل بزنیم. از داوران خواهش می‌کنم دقت بیشتری داشته باشند. در این فوتبال به آن صورت به داوران رسیدگی نمی‌شود و باید توجه بیشتری به این قشر از جامعه فوتبال شود. الان خواسته تمام باشگاه‌ها، مربیان و بازیکنان این است که VAR وارد شود تا حق به حقدار برسد و حق هیچ تیمی ضایع نشود.

بله، باید هرچه زودتر این اتفاق بیفتد.
ان‌شاءالله با دعای خوبان عالم!

اما سوای این اتفاق، به‌نظر می‌رسید خودتان هم از نمایش استقلال راضی نبودید. موضوعی که مجیدی هم در کنفرانس بعد از بازی به آن اشاره کرد.
‌نمی‌دانم شاید نداشتن زمین تمرینی در این مدت به ما ضربه زده بود. قطعا این موضوع بی‌تأثیر نبوده است. تیمی که می‌خواهد مدعی قهرمانی باشد، اول باید بازیکنان خوب و باکیفیتی داشته باشد و دومین مسئله‌اش امکانات است که در بحث امکانات زمین تمرین خوب مهم‌ترین موضوع است. ما در این مدت زمین تمرین مناسب نداشتیم و واقعا اذیت می‌شدیم، چون هر روز در یک زمین تمرین می‌کردیم.

با وجود تمامی مشکلات، هواداران از استقلال قهرمانی می‌خواهند و دوست دارند تیم محبوب‌شان بعد از چند سال جام قهرمانی را بالای سر ببرد. به‌نظر شما که کاپیتان تیم هستی، استقلال را می‌توانیم مدعی قهرمانی بدانیم؟
قطعا. اگر استقلال بخواهد خودش را در قواره قهرمانی نبیند که اصلا اسمش استقلال نمی‌شود. ما با تمام وجود تلاش می‌کنیم و در کنارش امیدواریم با آمدن آقای آجورلو شرایط و امکانات هم بهتر شود. احساس می‌کنم مدیریت جدید دارد به تیم آرامش می‌دهد و قطعا آن مشکلات مدیریتی که سال گذشته بود امسال وجود نخواهد داشت. ان‌شاءالله با تزریق آرامش به تیم بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم و همه را خوشحال کنیم.

پست بازی شما در استقلال دائما تغییر می‌کند. آن اوایل فول‌بک بازی می‌کردی و در سیستم چهاردفاعه در دفاع کناری بودی. کی‌روش هم در این پست شما را می‌خواست. بعدا شفر آمد و در پست وینگر از شما استفاده کرد. الان هم که در سیستم سه‌دفاعه وینگ‌بک بازی می‌کنی. خودت در کدام پست راحت‌تر هستی؟
به‌نظر خودم پستی که الان دارم بازی می‌کنم خیلی ایده‌آل است. هم می‌توانم وسط باشم و هم در دفاع و حمله حضور داشته باشم. این پست را خیلی دوست دارم. در کل در دفاع کنار راحت‌ترم و می‌توانم بگویم تخصصی‌تر است. به‌عنوان وینگر راست هم توانایی بازی‌کردن دارم، اما باز هم می‌گویم پوزیشنی که الان بازی می‌کنم را دوست دارم. به‌نظرم جایی است که می‌توانم توانایی‌هایم را به‌شکل ایده‌آل به نمایش بگذارم.

این روز‌ها در مورد کارگزار استقلال و بحث تبلیغات دور زمین بحث‌های زیادی بین باشگاه استقلال و سازمان لیگ شده است. سازمان لیگ برای کل باشگاه‌ها ۱۶۰میلیارد تومان قرارداد بسته، اما الان باشگاه استقلال مدعی شده که می‌تواند به‌تن‌هایی برای تبلیغات خودش درآمد ۱۵۰میلیاردی بیاورد. نظر شما در این‌باره چیست؟
این یک بحث تخصصی است و باید مدیران باشگاه‌ها به آن بپردازند. به‌خصوص ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس که به‌نظر من حقشان در این زمینه ضایع می‌شود. اما بحث اصلی در مورد سازمان لیگ این است که می‌آید درصدی از قرارداد بازیکنان پول می‌گیرد. این دیگر خیلی فاجعه است. وقتی قرارداد بازیکنان ۱۰۰میلیون بود مثلا ۲ یا ۳درصد کم می‌کردند که می‌شد دو سه میلیون تومان. اما الان قرارداد‌ها بالا رفته و همه رقم‌ها زیاد شده است. باز هم می‌آیند درصدی از پول کم می‌کنند. اصلا باید مشخص شود این پول‌ها که از قرارداد بازیکنان کم می‌کنند، کجا هزینه می‌شود. اصلا آیا حق دارند چنین پولی را کم کنند؟ شما فکر کنید چند بازیکن در لیگ برتر داریم؛ از همه بازیکنان دارند چند درصد می‌گیرند و هیچ‌کس هم نمی‌داند این پول کجا خرج می‌شود!

یعنی این موضوع را ظلم به بازیکنان می‌دانید؟
به‌نظر من اگر قرار است پولی گرفته شود، باید صورت وضعیت بدهند تا همه بدانند این پول کجا هزینه می‌شود و مشخص شود که هر بازیکن یک پول معینی بدهد. اگر این پول واقعا در فوتبال پایه و فوتبال بانوان هزینه می‌شود خوب است، اما باید رقم آن مشخص شود و هر بازیکنی یک پول معینی را بدهد نه اینکه از هر بازیکن یک مقدار متفاوتی بگیرند. من فکر می‌کنم اگر بازیکنان نهادی داشتند که از آن‌ها حمایت می‌کرد، قطعا جلوی این اتفاق گرفته می‌شد. اصلا چنین چیزی درست نیست که بخواهید بیایید اینطور در قرارداد بازیکنان دست ببرید و پول بردارید.

یکی از سوژه‌های این روز‌ها توییتی بود که طارمی درباره صحبت‌های اسکوچیچ منتشر کرد. در این مورد نظری داری؟
طارمی بازیکن بزرگی است و الان خیلی از شرایط را دارد می‌بیند. من نمی‌خواهم درباره توییت او اظهارنظری داشته باشم، ولی حتما چیزی بوده که لازم دیده صحبت کند.

چون این توییت درباره اسکوچیچ بود و خود شما هم در گذشته درباره اسکوچیچ صحبت‌هایی داشتید، از شما سؤال کردیم.
بله. حالا خیلی نمی‌خواهم وارد این مباحث شوم و تمرکزم بیشتر روی تیم خودم است. هرچند که ناامید نیستم و باز هم تلاش می‌کنم تا در لیست تیم ملی قرار بگیرم.

از زمانی که اسکوچیچ سرمربی تیم‌ملی شده دیگر به تیم ملی دعوت نشده‌ای. درست است؟
بله، هیچ شانسی به من ندادند. بعد این طرف و آن طرف می‌نشینند می‌گویند این بازیکن تحرک ندارد. پس هر بازی چطور ۱۰کیلومتر می‌دوم که تحرک ندارم!

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی