تیتر امروز

محرم و سپاهان، یک پایان تلخ؟ + فیلم

محرم و سپاهان، یک پایان تلخ؟ + فیلم

قهرمان چند دوره لیگ برتر این روزها در وضعیت بغرنجی به سر می‌برد و شکست‌های پیاپی همه را در اصفهان کلافه کرده. آیا محرم نویدکیا به آخر خط رسیده است؟

حذف یارانه سه دهک بالای درآمدی کشور

حجت اله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعلام کرد که سه دهک بالای جامعه، با تکمیل اطلاعات اقتصادی، براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها از گروه یارانه بگیران کنار گذاشته خواهند شد.

کد خبر: ۱۱۱۸۸۰
۱۱:۲۴ - ۲۶ مهر ۱۴۰۰

حذف یارانه سه دهک بالا

دیدارنیوز ـ طبق سخنان اخیر عبدالملکی تصمیم بر حذف سه دهک درآمدی بالای جامعه است، اما هنوز بانک‌های اطلاعات اقتصادی دولت در این خصوص کامل نیست. به گفته وزیر تعاون، فعلا باید صبر کرد تا دولت در این باره مجددا تصمیم گیری کند. وی معتقد است که تکلیف قانونی حذف اشخاص پردرآمد از لیست یارانه بگیران است. وزارت رفاه مسئول فراهم کردن زیرساخت اطلاعاتی مناسب است، اما زمان بندی آن را دولت برعهده دارد.

طبق اطلاعات موجود از گزارش دیوان محاسبات کشور، بیشتر از ۲۳ میلیون نفر از سه دهک بالای درآمدی شناسایی شده‌اند، اما مشخصات این اشخاص به سازمان هدفمندسازی برای قطع یارانه‌ها اعلام نشده است.

قانون مربوط به حذف یارانه افراد پردرآمد

دیوان محاسبات در گزارش خود به این موضوع اشاره کرده که طبق قانون جز یک بودجه سال ۱۳۹۹، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از همه بانک‌های اطلاعاتی در اختیار و بر اساس معیار‌ها و ضوابطی که توسط این وزارتخانه تعیین می‌شود، نسبت به شناسایی و حذف سه دهک بالای درآمدی از فهرست یارانه بگیران با ارائه دلیل و مدرک به افراد اقدام کند.

نتایج تفریغ نشان دهنده این است که وزارت تعاون در اجرای حکم این بند و ماده چهار آیین نامه اجرایی آن، اقداماتی را صورت داده است. اکنون ۷۶ میلیون و ۸۵۵ هزار نفر یارانه بگیر در کشور وجود دارد که از این تعداد ۲۳ میلیون و ۳۳ هزار نفر جز سه دهک بالای درآمدی هستند. البته هنوز اسامی این اشخاص از سمت وزارت رفاه به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام نشده است. همانطور که قبلا اشاره شد عبدالملکی اعلام این موضوع را وابسته به برنامه ریزی دولت می‌داند.

منبع: کاما پرس
برچسب ها: یارانه نقدی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر