تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

پوتین: دو هزار داعشی در شمال افغانستان حضور دارند

رئیس جمهور روسیه می گوید دو هزار داعشی در شمال افغانستان حضور دارند که با سرمایه گذاری روی اختلافات قومی-مذهبی به دنبال نفوذ در آسیای میانه و مناطقی از روسیه هستند.

کد خبر: ۱۱۱۵۷۵
۱۵:۳۸ - ۲۳ مهر ۱۴۰۰

پوتین: دو هزار داعشی در شمال افغانستان حضور دارند

 

دیدارنیوز: به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، امروز چهارشنبه در نشست مجازی رؤسای کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) هشدار داد که حدود دو هزار عضو داعش در شمال افغانستان مستقر هستند و هدفشان اعمال نفوذ در آسیای میانه و مناطقی از روسیه است.
به گفته پوتین، داعش روی اختلافات قومی- مذهبی حساب باز کرده است.
وی افزود: اوضاع افغانستان که برای آسیای مرکزی و کشورهای مستقل مشترک المنافع خطراتی را به دنبال دارد، نگران کننده و نیازمند تلاش های مشترک است.
کشورهای مستقل مشترک المنافع علاوه بر روسیه شامل تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، بلاروس، امنستان، ترکمنستان و ازبکستان هستند.
پوتین همچنین گفت که دولت فعلی طالبان طیف وسیع دیدگاه ها در این کشور را منعکس نمی کند.
این درحالی است که خبرگزاری «ریانووستی» روسیه نیز پیشتر اعلام کرده بود که بلوک امنیتی «سازمان پیمان امنیت جمعی» رزمایشی را در مرز تاجیکستان و افغانستان برگزار خواهد کرد.
این رزمایش قرار است در بازه زمانی ۲۲ تا ۲۳ اکتبر (۳۰ مهر و اول آبان) برگزار شود.
سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه، شامل تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، ارمنستان و بلاروس است.


صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر