تیتر امروز

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری متولی کشاورزی است؟!
اظهارات ضرغامی در مورد پاسارگاد و مقبره کوروش

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری متولی کشاورزی است؟!

اظهارات عزت الله ضرغامی در مورد مشکل کشاورزی و ارتفاع ساختمان‌ها در کنار مقبره کوروش واکنش‌های بسیاری به دنبال داشته است. سوال این است که آیا وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، متولی کشاورزی است؟!
احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...

از کجا بفهمیم ریه‌هایمان درگیر “کرونا” شده است؟

دکتر جاسمی با بیان اینکه یکی از عوارض و مشکلات بیماری کرونا درگیری ریوی است، گفت: در برخی مبتلایان کرونا به دلیل پیشروی بیماری درگیری‌هایی در ریه ایجاد می‌شود که خفیف تا شدید است و در موارد شدید در صورت عدم درمان به موقع می‌تواند منجر به فوت بیمار شود.

کد خبر: ۱۱۱۱۸۶
۱۳:۵۵ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰

از کجا بفهمیم ریه‌هایمان درگیر “کرونا” شده است؟

دیدارنیوز ـ دکتر جاسمی با بیان اینکه یکی از عوارض و مشکلات بیماری کرونا درگیری ریوی است، گفت: در برخی مبتلایان کرونا به دلیل پیشروی بیماری درگیری‌هایی در ریه ایجاد می‌شود که خفیف تا شدید است و در موارد شدید در صورت عدم درمان به موقع می‌تواند منجر به فوت بیمار شود.

وی افزود: درگیری ریوی عارضه‌ای خطرناک در مبتلایان کرونا است که باید به موقع شناسایی و درمان شود، بنابراین کوچکترین علامت در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد.

جاسمی با تاکید بر لزوم مراجعه به موقع به پزشک گفت: این انتظار هست که بیماران مبتلا به کرونا با هر سطح بیماری (خفیف تا شدید) حتما در کوتاهترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کرده و معاینات اولیه را انجام دهند.

وی افزود: پزشکان قطعا تشخیص خواهند داد که شرایط بیمار چگونه است و در صورت نیاز برای بیمار سی تی اسکن ریه تجویز می‌کنند.

جاسمی تصریح کرد: درگیری‌های ریوی خفیف تقریبا بدون علامت است و شاید در برخی موارد فرد دچار سرفه‌های خفیف شود که در این شرایط بهترین کار سنجش سطح اکسیژن خون است، بنابراین توصیه می‌شود افرادی که مبتلا به کرونا بوده، اما علائم آن‌ها خفیف است، حتما سطح اکسیژن خون خود را بطور مرتب اندازه گیری کنند.

جاسمی افزود: بیمارانی که علائم سرفه و تنگی نفس آن‌ها شدیدتر است باید حتما به پزشک مراجعه کرده و با تجویز پزشک سی تی اسکن ریه انجام گیرد.

وی با اشاره به سیر نامشخص بیماری کرونا گفت: این امر می‌طلبد که مبتلایان در طول مدت بیماری مراقب ریه‌های خود باشند و هرگونه علامت را جدی بگیرند.

جاسمی گفت: چنانچه درگیری ریوی متوسط باشد، داروی “رمدسیویر” توسط پزشک تجویز می‌شود و برای درگیری ریوی بالا بیمار بستری شده و تحت مراقبت‌های بیشتر قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: مردم باید بدانند که چنانچه درگیری ریوی بالا باشد پاسخ به درمان آن ضعیف‌تر است، بنابراین افراد پیش از آنکه کرونا ریه هایشان را به مقدار زیاد درگیر کند باید به پزشک مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند.

منبع: شفقنا
برچسب ها: کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر