تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

کاهش شدید مبتلایان به کرونا در ژاپن

گزارش‌ها حاکی است، تعداد مبتلایان به کرونا در ژاپن به پایین‌ترین حد خود طی یک سال گذشته رسیده است به طوری که در شبانه روز گذشته تنها ۷۷۷ مبتلا شناسایی شده اند. این در حالی است که این رقم طی ماه اوت یعنی در اوج شیوع کرونا به ۲۵ هزار نفر در روز رسیده بود.

کد خبر: ۱۱۱۱۲۶
۱۰:۰۳ - ۱۹ مهر ۱۴۰۰

تعداد مبتلایان به کرونا در ژاپن

دیدارنیوز ـ به گزارش کیودو، تعداد مبتلایان به کرونا در توکیو هم به ۶۰ نفر در روز رسیده که کمترین تعداد در سال جاری است. این رقم ۱۰۱ نفر کمتر از یکشنبه هفته قبل و ۲۲ نفر کمتر از روز شنبه و پایین‌ترین تعداد روزانه مبتلایان در سال جاری است.

مقامات توکیو می‌گویند که تعداد مبتلایان بد حال ۶۷ نفر است که از تعداد بیماران بد حال روز شنبه یک نفر کمتر شده است.

تاکه دا کازوهیرو استاد دانشگاه توهو در این مورد به کیودو گفته است: «در حالی که تلاش می‌کنیم تعداد مبتلایان را در سطح فعلی نگه داریم، فعالیت‌های اقتصادی باید تدریجا و با احتیاط افزایش یابد. باید سعی کنیم توازن درستی ایجاد شود.»

اکنون که وضعیت اضطراری لغو شده، حس بازگشت به عادی شدن امور ملموس‌تر شده و باعث شده است که در روز‌های شنبه و یکشنبه، افراد بیشتری به گشت و گذار بروند.

یک مسابقه دوچرخه سواری در شهر اوئیتا در جنوب غرب ژاپن تماشاچیان زیادی را به خود جلب کرد. از تماشاچیان خواسته می‌شد که گواهی واکسیناسیون کامل کرونا یا نتیجه منفی آزمایش ابتلا به کرونا را ارائه کنند.

روز شنبه، باغ وحشی در توکیو پذیرش حداکثر ۶۵۰۰ بازدید کننده در روز را آغاز کرد که سه برابر تعداد مجاز قبلی بازدید کنندگان است.

افزایش شمار افراد واکسینه شده در برابر کرونا در کنار بکارگیری تدابیر بهداشتی از مهمترین دلایل کاهش شمار مبتلایان به کرونا در ژاپن است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: آمار کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر