تیتر امروز

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!
گفتگو با یک فعال صنفی معلمان

خواسته فرهنگیان رتبه بندی معلمان است نه بازی با ارقام!

لایجه رتبه بندی معلمان سرانجام قرار است که به صحن مجلس برود. لایحه‌ای که قرار است حقوق معلمان را به ۸۰ درصد حقوق اعضای هیئت علمی برساند. اما به نظر بازی ارقام در لابی‌های مجلس پیچیده‌تر از این...
درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟
از چشم جهان (۱۸)

درگیری‌های بیروت: در لبنان چه می‌گذرد؟

هجدهمین شماره ستون از چشم جهان به درگیری‌های مرگبار در بیروت اختصاص دارد. درگیری‌هایی که به مرگ چند شهروند منجر شد و تنها نوک کوه یخ بحران در لبنان است.

فرصت معلم شدن برای ۳ گروه از معلولان فراهم شد

معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: سه گروه از داوطلبان آسیب‌دیده شنوایی، آسیب‌دیده بینایی، چندمعلولیتی و حتی دانش‌آموزان طیف اوتیسم با هوش عادی می‌توانند متقاضی شغل معلمی شوند.

کد خبر: ۱۱۱۰۲۶
۱۲:۰۰ - ۱۸ مهر ۱۴۰۰

فرصت شدن معلم معلولان

دیدارنیوز ـ سال ۹۹ بود که «نرگس خدادادی» داوطلب نابینای کنکور در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شد، اما در مرحله مصاحبه به دلیل مشکل نابینایی تأیید نشد و همین موضوع درباه پذیرش معلولان در دانشگاه فرهنگیان نقد‌هایی را ایجاد کرد.

پس از آن بود که بررسی‌ها برای پذیرش داوطلبانِ دارای معلولیت آغاز شد و هم‌اکنون معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی از حل مشکل و فراهم شدن فرصت معلمی برای این گروه از داوطلبان معلول البته در مدارس استثنایی خبر می‌دهد.

مجید هداوند، معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره تحصیل داوطلبان نابینا در دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: پیرو درخواست نرگس خدادادی، داوطب گنابادی که در کنکور سال گذشته به دلیل نابینایی در مرحله مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پذیرفته نشد، وزیر سابق آموزش و پرورش برای بررسی موضوع، نامه‌ای به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال کرد و ما نیز در شورای عالی حضور یافته و اعلام کردیم به جز این داوطلب افراد مختلفی جزو رتبه‌های برتر کنکور هستند که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می‌شوند، اما به دلیل نگاه برخی افراد و دستورالعمل‌ها در مرحله مصاحبه رد می‌شوند.

وی افزود: کارگروهی با محوریت مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش و سازمان آموزش و پرورش استثنایی تشکیل و شیوه‌نامه‌ای تهیه شد که براساس آن سه گروه از داوطلبان آسیب‌دیده شنوایی، آسیب‌دیده بینایی، چندمعلولیتی و حتی دانش‌آموزان طیف اوتیسم با هوش عادی می‌توانند متقاضی شغل معلمی شوند.

معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: کدرشته‌های دانشگاه فرهنگیان را بررسی کردیم و کد رشته‌هایی که این افراد مجاز به شرکت در آن‌ها هستند و می‌توانند به عنوان معلم در مدارس عادی و استثنایی تدریس کنند، مشخص شد. همچنین پیشنهاد شد کارگروه مصاحبه‌گر این داوطلبان باید متخصصانی از سازمان آموزش و پرورش استثنایی باشد تا تشخیص دهند آیا فرد توانایی تدریس و ادامه کار در مدارس عادی و استثنایی را دارد؟

هداوند گفت: نامه‌ای توسط واحد امور اداری وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ارسال و در آن ذکر شده است که این داوطلبان می‌توانند به عنوان معلم در آموزش و پرورش استثنایی فعالیت کنند. این اقدام یک گام رو به جلو است، اما به دنبال این هستیم که براساس قانون ۳ درصد استخدام معلولان، امکان فعالیت افرادی که توانایی دارند و کارگروه این توانایی را تشخیص می‌دهد، در سایر بخش‌ها فراهم شود.

منبع: تسنیم
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر