تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

واکنش آمریکا به ارسال سوخت از ایران برای مردم لبنان

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به ارسال سوخت از ایران برای مردم لبنان مدعی شد این کار، راه حل پایداری برای حل بحران انرژی لبنان نیست.

کد خبر: ۱۱۰۸۲۴
۱۰:۰۷ - ۱۶ مهر ۱۴۰۰

واکنش آمریکا به ارسال سوخت از ایران برای مردم لبنان

دیدارنیوز ـ ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که واردات سوخت از کشوری مانند ایران که تحت تحریم‌های گسترده قرار دارد، راه حل پایداری برای بحران انرژی لبنان نیست.


این مقام وزارت خارجه آمریکا در عین حال ادعا کرد ما از تلاش برای یافتن راه حل‌های شفاف و پایدار در زمینه انرژی که به رفع کمبود حاد انرژی و سوخت در لبنان کمک می‌کند، حمایت می‌کنیم.


ند پرایس حزب الله لبنان را متهم به بازی روابط عمومی کرد و مدعی شد حزب الله به دنبال راه حل سازنده مشکل نیست.


اعزام کشتی‌های حامل سوخت از ایران به لبنان برای تامین نیاز‌های ضروری این کشور مرهمی بر رنج و مشکلات روز افزون اقتصادی لبنانی‌ها به شمار می‌رود که از بیش از دو سال پیش با بحران اقتصادی و مالی شدیدی روبرو هستند.

به گزارش ایرنا، فروپاشی مالی در لبنان از سال ۲۰۱۹ آغاز شد و در ماه گذشته میلادی به مرحله بحران رسید و همزمان با آن کمبود شدید سوخت، لبنان را فلج کرد تا آنجا که خدمات عمومی در این کشور از جمله بیمارستان‌ها در اثر بحران سوخت و برق مجبور به تعطیلی و یا کاهش ساعات کاری خود شده‌اند.

با جدی‌تر شدن بحران اقتصادی و بویژه سوخت در لبنان، پیشنهاد واردات بنزین از ایران با لیره لبنان از سوی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان مطرح شد و بدین صورت پس از پیگیری و تلاش حزب‌الله برای واردات سوخت از ایران، تاکنون سه نفتکش حامل سوخت از ایران به بندر بانیاس سوریه رسیده است.

دبیرکل حزب الله پیشتر اعلام کرد: چهارمین نفتکش ایرانی حامل نفت کوره به مناسبت فرارسیدن فصل زمستان اعزام خواهد شد و بر اساس رویکرد دولت جدید و تحولات پیش رو در خصوص سایر نفتکش‌ها تصمیم گیری خواهد کرد.

ناظران حرکت کشتی‌های حامل سوخت ایران به مقصد لبنان را گشوده شدن افق جدیدی در روابط دو کشور و سرآغاز شکست سلطه آمریکا در منطقه ارزیابی می‌کنند.

اعزام سوخت از سوی جمهوری اسلامی ایران به لبنان با استقبال مردم و مقامات این کشور روبرو شده است.

مردم در شهر‌های محل ورود تانکر‌های حامل سوخت ایران، با برپایی مراسم جشن خودجوش و پخش شیرینی از تلاش‌های تهران برای در هم شکستن تحریم‌های این کشور و کمک به مردم تقدیر و تشکر کردند.

منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر