تیتر امروز

سازمان ملل: اقتصاد افغانستان در آستانه فروپاشی است

ایسنا نوشت: نماینده برنامه جهانی غذا در افغانستان ضمن تاکید بر عواقب ویرانگر مسدود شدن دارایی‌های افغانستان تصریح کرد اقتصاد این کشور در آستانه فروپاشی است.

کد خبر: ۱۱۰۷۷۷
۱۱:۰۶ - ۱۵ مهر ۱۴۰۰

سازمان ملل: اقتصاد افغانستان در آستانه فروپاشی است

 

دیدارنیوز ـ به گزارش خبرگزاری آناتولی، مری الن مک گروتی، نماینده برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در افغانستان نشست خبری مجازی که در کابل برگزار شد نسبت به افزایش «سرعتی باورنکردنی» بحران انسانی در این کشور هشدار داد.
وی ضمن اشاره به اینکه ۱۸ میلیون نفر در افغانستان نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند، گفت: ۱۴ میلیون نفر، یعنی از هر ۳ افغان یک نفر امنیت غذایی ندارند، ۲ میلیون کودک نیز با معضل سوء تغذیه مواجه هستند.

مک گروتی با تاکید بر عواقب ویرانگر مسدود شدن دارایی‌های افغانستان پس از تسلط طالبان بر این کشور در ۱۵ اوت، تصریح کرد: اقتصاد افغانستان در آستانه فروپاشی است.

وی با اشاره به اینکه افغانها فقط می‌توانند هفته‌ای ۲۰۰ دلار از بانک‌ها برداشت کنند و حقوق آنها پرداخت نمی‌شود، گفت: مردم کالاهای خانگی و فرش خود را برای خرید غذا می‌فروشند، آنها نمی‌توانند هر روز غذا بخورند و وعده‌های خود را کم می‌کنند.

گفتنی است دولت ایالات متحده ۲۹ فوریه ۲۰۲۰ متعهد شد که تمام نیروهای خود را تا ۱ مه ۲۰۲۱ به عنوان بخشی از توافق با طالبان در دوحه پایتخت قطر از افغانستان خارج کند.

به دنبال محاصره طالبان توسط طالبان و خروج رئیس جمهور اشرف غنی در ۱۵ اوت، شهر را بدون درگیری کنترل کردند. روند خروج آمریکا از افغانستان ۳۱ اوت پایان یافت.برچسب ها: افغانستان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر