تیتر امروز

هوای تهران در چه وضعیتی است؟

باشگاه خبرنگاران نوشت: کیفیت هوای تهران در سیزدهمین روز از ماه مهر در شرایط سالم قرار دارد.

کد خبر: ۱۱۰۶۱۵
۱۰:۳۶ - ۱۳ مهر ۱۴۰۰

هوای تهران در چه وضعیتی است؟

 

دیدارنیوز ـ کیفیت هوای پایتخت، امروز، سه شنبه، از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۹۶ در شرایط قابل قبول (سالم) است.

همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز بر روی شاخص ۸۷ در شرایط قابل قبول بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۸، اُزن با شاخص ۵۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۵، منوکسیدکربن با شاخص ۳۴ بود.

براین اساس، ایستگاه دانشگاه شهید بهشتی منطقه یک با شاخص ۴۸، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۵۸ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه شریف منطقه ۲ و دانشگاه تهران منطقه ۶ مشترک با شاخص ۱۲۰، ایستگاه شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص۱۰۷ و ایستگاه شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۱۰۴ ایستگاه‌هایی بودند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۵۸ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران به ثبت رسیده است.


برچسب ها: هوای تهران
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر