تیتر امروز

گزارش زنده: ایران صفر ـ عراق صفر

گزارش زنده: ایران صفر ـ عراق صفر

در هفتمین بازی از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا، تیم ملی ایران میزبان عراق در ورزشگاه آزادی است در حالی که در ورزشگاه آزادی تماشاگران مرد و زن حضور دارند.
رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

چگونه حس بویایی را به مبتلایان به کرونا برگردانیم؟

از دست دادن حس بویایی و چشایی از عوارض کرونا در بسیاری از مبتلایان به این ویروس گزارش شده است، براساس نتایج یک پژوهش در آلمان، ویتامین آ در برگرداندن حس بویایی این افراد نقش موثری دارد.

کد خبر: ۱۱۰۲۱۹
۰۹:۱۵ - ۱۰ مهر ۱۴۰۰

برگرداندن حس بویایی به مبتلایان کرونا

دیدارنیوز ـ به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، قطره بینی ویتامین آ می‌تواند به بیماران مبتلا به کووید کمک کند تا حس بویایی خود را بازیابند. طبق گفته متخصصین، از دست رفتن حس بویایی «آنوسمی» یا «هایپونوسمی» نام دارد؛ از دست رفتن حس بویایی و چشایی از اوایل سال جاری در افراد مبتلا به کرونا گزارش شد و تقریباً از اردیبهشت‌ماه به لیست علائم کرونا اضافه شد و براساس داده‌های موجود، میلیون‌ها نفر از بازماندگان کووید حس بویایی خود را از دست داده‌اند.

کارشناسان تأکید می‌کنند، ویتامین آ از سیستم ایمنی بدن حمایت می‌کند و از طریق رژیم معمولی و منابع خوب این ویتامین که شامل پنیر، تخم مرغ، ماهی چرب و جگر است تأمین می‌شود و به مردان توصیه می‌شود روزانه ۰.۷ میلی گرم و زنان ۰.۶ میلی گرم از آن را دریافت کنند. همچنین عنوان می‌کنند مردم می‌توانند از پزشک عمومی خود تجویز قطره بینی ویتامین آ درخواست کنند؛ این ویتامین به حفظ سلامت مخاط داخلی بینی کمک می‌کند، اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند مضر باشد.

دانشمندان دانشگاه آنگلیای شرقی با استفاده از قطره‌های بینی حاوی این ماده مغذی، آزمایش ۱۲ هفته‌ای را انجام دادند و به تأثیر آن در بازیابی حس بویایی پی بردند. کارشناسان می‌گویند این آزمایش بر اساس یک مطالعه آلمانی است که نشان می‌دهد این ویتامین دارای مزایای مزایای بالقوه است و به بیماران مبتلا به کووید کمک می‌کند تا حس بویایی خود را بازیابند و آن‌ها نحوه عملکرد این درمان برای ترمیم بافت‌های آسیب دیده بینی از ویروس‌ها را بررسی خواهند کرد.

کاربران بسیاری از ابتلای خود و نزدیکانشان به کرونا می‌گویند که از عوارض ابتلا به آن، از دست دادن حس بویایی و چشایی آنان بوده است.

برخی از کاربران،روش‌های سنتی و طب اسلامی را در بازگشت حس بویایی و چشایی قبول ندارند و معتقدند حتی نداشتن این حس‌ها به آن‌ها کمک می‌کند تا راحت‌تر زندگی کنند که بسیاری مخالف این عقیده هستند. جمعی از کاربران نیز از خستگی ابتلا به این بیماری همه‌گیر و زندگی در دوران کرونایی صحبت می‌کنند و امیدوارند با واکسینه شدن همگانی، مردم به زندگی عادی خود بازگردند.

منبع: سلام نو
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر