تیتر امروز

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری متولی کشاورزی است؟!
اظهارات ضرغامی در مورد پاسارگاد و مقبره کوروش

وزارت میراث فرهنگی و گردشگری متولی کشاورزی است؟!

اظهارات عزت الله ضرغامی در مورد مشکل کشاورزی و ارتفاع ساختمان‌ها در کنار مقبره کوروش واکنش‌های بسیاری به دنبال داشته است. سوال این است که آیا وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، متولی کشاورزی است؟!
احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...

پرونده جدید روسیه علیه ناوالنی؛ احتمال ۱۰ سال حبس برای منتقد کرملین

روسیه پرونده جدیدی را علیه الکسی ناوالنی، منتقد کرملین باز کرده که می‌تواند باعث شود وی ده سال در زندان بماند.

کد خبر: ۱۱۰۱۲۶
۱۶:۴۹ - ۰۷ مهر ۱۴۰۰

پرونده جدید روسیه علیه ناوالنی

دیدارنیوز ـ به نقل از رویترز، ناوالنی ۴۵ ساله در حال حاضر دو سال و نیم حبسش را به علت نقض آزادی مشروط، در زندان می‌گذراند که به گفته خودش برای مقابله با اقدامات سیاسی او بوده است.

پس از آن که دادگاه در ماه ژوئن، فعالیت‌های متحدان ناوالنی را افراطی دانست و اعلام کرد که این فعالیت‌ها برای برانگیختن ناآرامی‌های اجتماعی تنظیم شده است، به خانه‌های متحدان ناوالنی حمله شد، آزادی حرکت آن‌ها محدود شد یا به خارج از کشور فرار کردند.

از آن پس کرملین و وفادارانش اعلام کردند که رویکرد سخت خود را در مقابل منتقدان داخلی و خارجی و نهاد‌هایی که تهدیدی برای ثبات روسیه به حساب می‌آیند، تشدید خواهند کرد.

در پرونده جدید که جزئیات آن در وبسایت "کمیته تحقیقاتی" روسیه منتشر شده و جنایات اصلی را بررسی می‌کند، نام ناوالنی به عنوان مظنون به تاسیس و رهبری یک گروه افراطی ذکر شده است. برای چنین جنایتی، مجازاتی از قبیل ده سال زندان در نظر گرفته شده است.

در این بیانیه آمده است که برخی از متحدان اصلی ناوالنی در همین پرونده مظنون بوده‌اند و دیگر همکارانش مشکوک به مشارکت در فعالیت‌های افراطی این گروه بودند.

در این بیانیه فعالیت ناوالنی و متحدانش در سال‌های اخیر "جنایت‌کارانه" توصیف شده است.

در این بیانیه همچنین نوشته شده است که فعالیت‌های غیرقانونی این گروه افراطی با اهداف خاصی صورت می‌گرفت؛ این اهداف شامل بی‌اعتبار کردن مقامات دولتی و سیاست‌های آن‌ها، بی‌ثبات کردن وضعیت در مناطق، ایجاد روحیه اعتراضی در بین مردم و تلاش برای ایجاد نظر در میان مردم درخصوص ضرورت تغییر خشونت آمیز قدرت و سازماندهی و برگزاری اقدامات اعتراضی که شورش‌های گسترده را تشدید می‌کند، بود.

این بیانیه متحدان ناوالنی را متهم کرد که اکنون بسیاری از آن‌ها از خارج کشور فعالیت می‌کنند و به فعالیت‌های غیرقانونی خود حتی پس از ممنوعیتشان به عنوان گروه افراطی، فعالیت می‌کنند.

لیوبوف سوبول، یکی از متحدان ناوالنی که نامش در بیانیه ذکر شده است در توییتر خود نوشت که اتهامات علیه وی و دیگران پوچ و بی‌اساس به نظر می‌رسد.

وی با طعنه نوشت: "جنایات همکاران من: در انتخابات شرکت کردند، درخصوص فساد مقامات عالی رتبه تحقیق کردند، در اعتراضات مسالمت آمیز شرکت کردند و در توییتر نوشتند! "

سوبول افزود که پرونده جدید نشان می‌دهد که پوتین چقدر از ناوالنی می‌ترسد؛ اتهامی که کرملین پیشتر آن را رد کرده است.

سال گذشته ناوالنی پس از مسمومیت در سیبری جهت اقدامات پزشکی به آلمان اعزام شد.

ناوالنی، پوتین را به توطئه برای قتل خود متهم کرد؛ چیزی که کرملین آن را رد کرد.

مسکو این اتهامات و یافته‌های کارشناسان را که موج جدیدی از تحریم‌ها را علیه روسیه به دنبال داشت، رد کرده و غرب را به کمپین توهین آمیز علیه مسکو متهم کرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: روسیه
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر