تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

سرانه ۱۹میلیون تومانی یارانه هر ایرانی در سال

مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه بر اساس آمار اعلام شده یارانه انرژی پرداختی از سوی دولت هر سال ۶۳ میلیارد دلار است، خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد سالانه به هر نفر ۱۹ میلیون تومان یارانه تعلق گرفته است.

کد خبر: ۱۰۹۲۵۳
۱۱:۲۲ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۰

سرانه یارانه هر ایرانی در سال

دیدارنیوز ـ مسعود خوانساری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران روز سه شنبه در بیست و ششمین نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، اظهار داشت: سال گذشته اقتصاد ایران اندکی از رکود خارج شد و شاهد رشد اقتصادی ۱.۲ درصدی بودیم و بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران و بانک مرکزی در فصل اول امسال اقتصاد رشد ۶.۲ تا ۷.۴ درصدی را تجربه کرد که ادامه این روند موجب بهبود اوضاع می‌شود. وی با بیان اینکه رشد نقدینگی همچنان صعودی است، تصریح کرد: در مردادماه رشد نقدینگی به سه هزار هزار و ۹۲۱ میلیارد تومان رسید که علت اصلی آن کسری بودجه است.

خوانساری همچنین با بیان اینکه بر اساس آمار اعلام شده یارانه انرژی پرداختی از سوی دولت هر سال ۶۳ میلیارد دلار است، خاطرنشان کرد: این آمار نشان می‌دهد سالانه به هر نفر ۱۹ میلیون تومان تعلق گرفته که در صورت هدفمند پرداخت این رقم، موجب جلوگیری از آسیب به اقشار آسیب پذیر و حرکت در اقتصاد می‌شد.

وی با بیان اینکه دهک‌های بالای درآمدی بیشترین نفع را از یارانه‌ها می‌برند، گفت: دهک‌های پایین درآمدی از یارانه بنزین ۱.۶ درصد بهره می‌برند در حالی که دهک‌های بالای درآمدی ۲۴.۸ درصد استفاده می‌کنند.

رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: اثرات این روند نه تنها منجر به افزایش روز افزون اختلاف طبقاتی می‌شود و آثاری در رفاه اجتماعی ندارد بلکه تغییر در قیمت‌ها را ایجاد می‌کند که در صورت آزاد نشدن قیمت‌ها زمینه‌های قاچاق محصولات تولیدی به خارج از کشور فراهم خواهد شد.

رییس اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: همچنان شاهد حضور ارز ترجیحی در اقتصاد ایران هستیم، اما امیدواریم دولت هر چه سریع‌تر نسبت به یکنواخت کردن ارز اقدام کند.

وی افزود: دولت دو موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها و حذف ارز‌های چند نرخی را در دستور کار قرار دهد و وزرای اقتصادی دولت کاهش تورم باشند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: یارانه
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر