تیتر امروز

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!
از چشم جهان (۲۴)

نیویورک تایمز: امیدی به احیای برجام نیست!

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای در آستانه دور جدید مذاکرات وین با بررسی و ارزیابی شرایط دو طرف شرایط را برای احیای توافق هسته‌ای ایران بسیار بد و امید برای احیای برجام را ضعیف دانسته است.
سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!
از سعدآباد تا توپکاپی (۲۹) + فایل صوتی

سزای کاراکوچ شاعر سیاستمدار درگذشت؛ خندیدی و باران آمد!

این شماره ستون از سعدآباد تا توپکاپی به مرگ سزای کاراکوچ شاعرِ سیاستمدار ترک اختصاص دارد. مردی که هیچ گاه اصولش را فدای کسب قدرت نکرد و در عرصه آهنین سیاست مردی از جنس ابریشم باقی ماند...
ابراهیم شب را آزاد کرد
افاضات اضافه

ابراهیم شب را آزاد کرد

عوام الملک در خاطرات این هفته خود به نکات درخشانی از آرا و اقدامات خواص پرداخته است. از آزاد شدن شب تا آتش گرفتن زاینده رود همه و همه در فهرست خدماتی است که عوام الملک به ما یادآوری کرده است.

اثر بخشی واکسن «اسپوتنیک وی» برای سالمندان

نتایج یک مطالعه که به تازگی در آرژانتین منتشر شده نشان داده است تزریق یک دُز از واکسن اسپوتنیک V (اسپوتنیک وی) ساخت روسیه می‌تواند از بستری شدن و مرگ ناشی از کووید-۱۹ در سالمندان به میزان قابل توجهی جلوگیری کند.

کد خبر: ۱۰۸۴۷۹
۱۲:۳۳ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۰

اثر بخشی واکسناسپوتنیک

دیدارنیوز ـ تحقیق انجام شده در آرژانتین که نشریه معتبر "لانست" داده‌های آن را منتشر کرده، نشان می‌دهد: تزریق یک دُز واکسن کروناویروس ساخت روسیه موسوم به اسپوتنیک V نسبت به دیگر واکسن‌های پیشرو و تولید شده برای مقابله با این بیماری از اثربخشی بیشتری برخوردار است و می‌تواند از افراد مسن و سالمند در برابر نوع شدید بیماری محافظت کند.

تیمی از محققان آرژانتینی اطلاعات مربوط به افرادی را که از تاریخ ۲۹ دسامبر ۲۰۲۰ تا ۲۱ مارس ۲۰۲۱ در سیستم واکسیناسیون آنلاین استان بوئنس آیرس ثبت نام کرده بودند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. در مجموع، اطلاعات نزدیک به ۴۱۶ هزار نفر که اولین دُز واکسن اسپوتنیک V را دریافت کردند از جمله حدود ۴۰ هزار و ۴۰۰ فرد ۶۰-۷۹ ساله با اطلاعات ۳۹ هزار نفر که واکسینه نشده بودند، مورد مقایسه قرار گرفت.

نتایج این تحقیق نشان داد که واکسن فوق از اثربخشی ۷۸.۶ درصدی در پیشگیری از عفونت‌های کووید-۱۹، تاثیر ۸۷.۶ درصدی در کاهش موارد بستری و تاثیر ۸۴.۸ درصدی در جلوگیری از فوت افراد ۶۰-۷۹ ساله برخوردار بوده است. به گفته محققان اثر واکسن در همه گروه‌های دیگر یکسان بوده است.

محققان به منظور مقایسه بین واکسن‌ها، هشت مطالعه مختلف در مورد واکسن‌های فایزر، آسترازنکا، مدرنا و جانسون اند جانسون را مورد بررسی قرار دادند که افراد، یک دُز از واکسن را دریافت کرده بودند. نتایج بدست آمده نشان داد که اثربخشی این چهار واکسن در پیشگیری از بروز بیماری همراه با علامت، بستری شدن و مرگ ناشی از بیماری به ترتیب بین ۷۶-۵۱، ۹۱-۶۶.۹ و ۹۱-۸۵ درصد بوده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: واکسن کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر