تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.

قتل و اعدام؛ پایان کینه جویی ۱۲ ساله

راننده خودروی ٢٠٦ که به دلیل یک اختلاف و کینه جویی ۱۲ ساله عمدا مردی را زیر گرفته بود، به حکم قصاص محکوم و به دار آویخته شد.

کد خبر: ۱۰۸۱۹۵
۱۳:۱۳ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۰

قتل و اعدام برای پایان کینه

دیدارنیوز ـ سال‌های سال با هم اختلاف داشتند. اختلاف و کینه‌ای که در نهایت به جنایت ختم شد. این جنایت هم به مرحله اعدام رسید. مردی که به خاطر اختلاف ملکی، دست به قتل زده بود، به دار مجازات آویخته شد.

او که به خاطر شکایت مقتول به پرداخت جریمه میلیاردی محکوم شده بود، تصمیم گرفت شاکی را با خودرو زیر بگیرد. او در نهایت پس از تأیید حکمش از سوی قضات دیوان‌عالی کشور، به ایستگاه آخر زندگی‌اش رسید و اعدام شد.

این پرونده مربوط به آذرماه سال گذشته می‌شود. ٢٤ آذرماه بود که مأموران کلانتری ١٦٩ مشیریه در جریان یک تصادف و مرگ مشکوک قرار گرفتند. آن‌ها بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و برای بررسی ماجرا راهی محل حادثه شدند.

در تجسس‌های نخست مشخص شد که یک خودروی پژو ٢٠٦ با مرد میانسالی کنار خیابان تصادف کرده و از صحنه متواری شده است. در ابتدا به نظر می‌رسید که تصادف غیرعمدی است، ولی در ادامه وقتی تحقیقات بیشتری انجام شد، مشخص شد که این تصادف به صورت عمدی رخ داده است.

یعنی راننده پژو به صورت عمدی به سمت مرد ٦٥ ساله رفته و او را زیر گرفته است. وقتی دوربین‌های مداربسته اطراف محل حادثه بررسی شد، مأموران تنها چند شماره از پلاک خودرو را دیدند. پلاک خودرو به صورت کامل خوانا نبود.

اختلاف کهنه

بنابراین تجسس‌ها برای شناسایی راننده ٢٠٦ آغاز شد. این درحالی است که در تحقیق از خانواده مقتول مشخص شد که او ١٢ سال قبل به خاطر زمینی که داشته، با افرادی دچار اختلاف می‌شود. گویا افرادی ناشناس با سندسازی اقدام به ساخت‌وساز غیرمجاز در زمین او کرده بودند؛ بنابراین مقتول نیز از طریق قضائی این مسأله را پیگیری می‌کند.

در نهایت هم دادگاه آن افراد را محکوم می‌کند. آن‌ها به پرداخت جریمه میلیاردی و بازگرداندن زمین مقتول محکوم می‌شوند. از همانجا نیز آتش اختلاف و کینه بین این افراد شکل می‌گیرد. آن‌ها سال‌ها با هم درگیر بودند. خانواده مقتول اعلام کردند که تنها کسی که با مقتول اختلاف داشته، همین افراد بوده‌اند.

بررسی ٥هزار و ٧٠٠ خودرو

از طرف دیگر، مأموران پلیس پس از بررسی بیش از ٥هزار و ٧٠٠ خودروی ٢٠٦ مشابه، توانستند راننده را شناسایی کنند. راننده فراری خیلی زود بازداشت شد. صاحب خودرو پژو٢٠٦، همان مردی بود که در پرونده سندسازی محکوم شناخته شده بود؛ بنابراین این مرد بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

او که در ابتدا سعی در انکار ماجرا داشت، در نهایت لب به اعتراف گشود. او به مأموران پلیس ماجرای این جنایت را این‌طور روایت کرد: «از ١٢سال قبل از مقتول کینه داشتم. او با شکایتش ما را مجبور به پرداخت جریمه میلیاردی کرد. آن زمان هرچه سعی کردیم که با او به توافق برسیم تا محکوم نشویم، فایده‌ای نداشت. او کار خودش را کرد و زندگی مرا نابود کرد. برای همین تصمیم به انتقام گرفتم. با همدستی یکی از دوستانم، این نقشه را کشیدیم.»

او ادامه داد: «شب حادثه از محل کار مقتول او را تعقیب کردیم. هنگام تعقیب، او سوار بر خودروی مزدا ٣ خود شد. او در بین راه با جدول خیابان برخورد کرد. وقتی از ماشین پیاده شد تا موضوع را بررسی کند، با خودرو به او زدم و از محل متواری شدیم.»

صدور و اجرای حکم اعدام

با اعتراف متهم، همدست او نیز بازداشت شد. آن‌ها در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران پای میزمحاکمه ایستادند. در آن جلسه اولیای دم اصرار بر قصاص داشتند. از طرفی متهم ردیف اول نیز به اختلاف و کینه از مقتول اعتراف کرد. پس از اظهارات متهم اصلی پرونده به اتهام قتل عمد وکیل او در جایگاه ایستاد و به دفاع از متهم پرداخت. متهم ردیف دوم هم که آزاد بود، در جلسه دادگاه منکر قتل شد.

سپس قضات عالیرتبه دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند و در نهایت رأی بر قصاص متهم ردیف اول این پرونده دادند. پرونده برای رسیدگی بیشتر به شعبه ٣٩ دیوان‌عالی کشور فرستاده شد. در نهایت نیز قضات این شعبه نیز حکم را تأیید کرد. این حکم به مرحله اجرا درآمد. خانواده اولیای دم رضایت ندادند و در نهایت قاتل پای چوبه دار رفت و اعدام شد.

برچسب ها: حوادث
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر