تیتر امروز

ایران در شانگهای؛ گذر از هندوکش و هیمالیا!
از چشم جهان (۱۵)

ایران در شانگهای؛ گذر از هندوکش و هیمالیا!

پانزدهیمن شماره «از چشم جهان» به مطلب روزنامه تایوان نیوز با عنوان «پیوستن ایران به سازمان همکاری های شانگهای چه معنایی دارد؟» اختصاص دارد که به بررسی ابعاد مختلف پیوستن ایران به سازمان شانگهای...

باشگاه‌های انگلیسی به دنبال کودتا علیه حکم فیفا

گفته می‌شود باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر انگلیس به توافق رسیده‌اند تا درخواست فیفا برای عدم استفاده از بازیکنان محروم اهل آمریکای جنوبی و مرکزی را نادیده گرفته و از آن‌ها استفاده کنند.

کد خبر: ۱۰۸۰۰۴
۱۱:۰۶ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۰

باشگاه‌های انگلیسی به دنبال کودتا علیه حکم فیفا

دیدارنیوز - یازده بازیکن در لیگ برتر حضور دارند که باشگاه‌هایشان اجازه حضور آن‌ها در اردوی تیم ملی کشورشان برای بازی در کشور‌های حاضر در فهرست قرمز کرونایی انگلیس را صادر نکرده و به همین دلیل در خطر محرومیت از سوی فیفا قرار دارند.

لیورپول، منچسترسیتی و چلسی جز باشگاه‌هایی هستند که بیشتری ضربه را از شرایط به وجود آمده خواهند خورد چرا که کشور‌های آمریکای جنوبی در صدد انتقام برآمده و در تلاش هستند تا اجازه استفاده از بازیکنان را به باشگاه‌ها ندهند. به همین دلیل فیفا محدودیت پنج روزه‌ای برای استفاده از این بازیکنان تعیین کرد که شامل آلیسون، فابینیو و روبرتو فیرمینو از لیورپول، رافینیا از لیدز یونایتد، ادرسون و گابریل ژسوس از منچسترسیتی، تیاگو سیلوا از چلسی و فرد از منچستریونایتد هستند. سه بازیکن دیگر درگیر در این شرایط نیز رائول خیمنز مکزیکی از ولوز، میگوئل آلمیرون پاراگوئه‌ای از نیوکاسل و فرانسیسکو سیرالتا اهل شیلی از واتفورد هستند. هرچند فدراسیون فوتبال مکزیک روز جمعه شکایت خود را پس گرفت تا خیمنز مشکلی برای بازی برابر واتفورد نداشته باشد.

بعضی از بازیکنان نه تنها قادر به حضور در دیدار‌های این هفته لیگ برتر نخواهند بود، بلکه شانس بازی در دیدار اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را نیز از دست خواهند داد. اما سان خبر داده که باشگاه‌های انگلیسی به توافق رسیده‌اند تا در صورت استفاده از این بازیکنان محروم، هیچ شکایتی را علیه رقبای خود مطرح نکنند تا بدین ترتیب مشکل انضباطی نیز در این زمینه به وجود نیاید.

پیش از این جیانی اینفانتینو، رییس فیفا، با ارسال نامه‌ای به بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، خواسته بود که استثنایی برای بازیکنان تیم ملی که باید به کشور‌های حاضر در فهرست قرمز این کشور سفر کنند قائل شود، اما این درخواست مورد قبول واقع نشده بود.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر