تیتر امروز

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

تجمع جمعی از افغانستانی‌های مقیم ایران در مقابل سفارت پاکستان+فیلم

جمعی از افغانستانی‌های مقیم تهران صبح امروز در مقابل سفارت پاکستان در تهران تجمع کردند. این تجمع در اعتراض به حمایت پاکستان از طالبان صورت گرفته است.

کد خبر: ۱۰۷۶۷۸
۱۱:۱۷ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰

تجمع جمعی از افغانستانی‌های مقیم ایران در مقابل سفارت پاکستان_فیلم

دیدارنیوز ـ جمعی از افغانستانی‌های مقیم تهران صبح امروز در مقابل سفارت پاکستان در تهران تجمع کردند. این تجمع در اعتراض به حمایت پاکستان از طالبان صورت گرفته است. نیرو‌های جبهه مقاومت ملی افغانستان مدعی شده‌اند که جنگنده‌ها و پهپاد‌های پاکستانی از طالبان در حمله به پنجشیر حمایت می‌کنند.

بعد از تصرف کابل توسط طالبان، احمد مسعود فرزند احمد شاهد مسعود و امرالله صالح، معاون اول رئیس‌جمهوری پیشین افغانستان در ولایت پنجشیر دست به مقاومت زدند. شب گذشته با خبر شهادت فهیم دشتی، سخنگوی جبهه پنجشیر تا حدودی شرایط برای جبهه مقاومت را پیچیده‌تر کرده است. طبق اخبار به دست رسیده شب گذشته پنجشیر با پهباد‌های پاکستان مورد حمله قرار گرفته و فهیم دشتی در این حملات به شهادت رسیده است.

صبح امروز نیز گروه طالبان اعلام کرده که آن‌ها در حال حاضر کنترل کامل دره پنجشیر که آخرین نقطه خارج از کنترل این گروه بود را به دست گرفته است. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفته است با این پیروزی ما کنترل کامل کشور را در دست داریم و کشور را از باتلاق جنگ خارج کردیم. درگیری‌های شدیدی در این ولایت که در شمال کابل واقع شده بین جنگجویان طالبان و نیرو‌های جبهه مقاومت ملی در روز‌های اخیر انجام گرفته بود. با این حال جبهه مقاومت ملی مستقر در پنجشیر این خبر را تکذیب کرده و گفته است که نیروهایش در تمام نقاط استراتژیک حضور دارند و جنگ ادامه دارد. علی میثم نظری، سخنگوی جبهه مقاومت گفته است که این خبر صحت ندارد و طالبان پنجشیر را تصرف نکرده‌اند و ما ادعای آنان را رد می‌کنیم.

احمد مسعود هم بعد از این جریان مردم افغانستان را به قیام سراسری دعوت کرد. 

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر