تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...
توسط جمعیت هلال احمر

محموله ۵ میلیونی واکسن کرونا وارد کشور شد

هجدهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده توسط هلال‌احمر حاوی ۵ میلیون دوز واکسن امروز (یکشنبه ۱۴ شهریور) در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

کد خبر: ۱۰۷۳۷۴
۰۹:۲۲ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰

محموله واکسن کرونا جمعیت هلال احمر

دیدارنیوز ـ دکتر کریم همتی رئیس جمعیت هلال‌احمر از ورود سنگین‌ترین محموله واکسن کرونا تهیه شده توسط هلال‌احمر حاوی ۵ میلیون دوز واکسن به کشور خبر داد و گفت: به طور کلی این جمعیت از اردیبهشت تاکنون ۲۵ میلیون و ۳۹۰ هزار دوز واکسن به کشور وارد کرده است.

او با اعلام اینکه واردات محموله‌های ۵ میلیون دوزی واکسن به کشور ادامه‌دار خواهد بود، بیان کرد: همانطور که پیش‌تر هم اعلام کرده بودیم و همچنین طبق تاکیدات رئیس جمهور در گفت‌وگوی زنده با مردم مبنی بر تامین ۴۰ میلیون دوز واکسن در شهریور، این روند را با شتاب بیشتری ادامه خواهیم داد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به محوری بودن موضوع واکسن و واکسیناسیون در دولت سیزدهم گفت: آیت‌الله رئیسی شب گذشته تاکید کردند که «واکسیناسیون عمومی در گرو واردات واکسن است و همه بخش‌های دخیل در امور واکسن باید تلاش مضاعف در واکسیناسیون و واردات واکسن داشته باشند» بنابراین ما هم با تکیه بر گفته رئیس جمهور و به عنوان یکی از همین بخش‌های متولی در امور واکسن، واکسیناسیون و واردات واکسن را در اولویت و محوریت اقدامات هلال‌احمر قرار داده‌ایم.

دکتر همتی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر براساس اعلام نیاز ستاد‌های مدیریت کرونای استان‌ها و یا دانشگاه‌های علوم پزشکی در ٦ محور فعالیتش را در زمینه مقابله با کرونا ادامه داده است تصریح کرد: ایجاد یا پشتیبانی مراکز واکسیناسیون عمومی، استقرار واحد‌های درمان اضطراری، اختصاص مراکز درمانی و توانبخشی برای خدمات مورد نیاز بیماران، افزایش ساعت فعالیت داروخانه‌ها، تجهیز سوله‌ها یا سالن‌های ورزشی برای پذیرش بیماران و ایجاد فضا‌های مورد نیاز درمانی با استفاده از چادر‌های راپال از جمله اقدامات صورت گرفته در جمعیت برای مقابله با کرونا بوده است.

او همچنین با اعلام بستری بیش از ۸ هزار نفر در مراکز درمان اضطراری هلال احمر گفت: با بهره‌گیری از واحد‌های بیمارستانی استقرار سریع، جمعیت در تمامی بیمارستان‌های معرفی شده از جمله خراسان شمالی، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، لرستان، همدان، تهران و... بیمارستان‌های صحرایی برپا کرد که از تاریخ ۲۶ مرداد تا ۱۳ شهریور، تعداد ۳۸۹۷ نفر از آقایان و ۴۲۸۷ نفراز بانوان در این واحد‌ها بستری شده‌اند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر وی در پایان خاطرنشان کرد: بیمارستان فوق تخصصی نورافشار جمعیت هلال احمر از ابتدای همه‌گیری بیماری کرونا در کشور، به عنوان یکی از بیمارستان‌های کرونا شهر تهران تعیین شده و ضمن به‌کارگیری تمامی ظرفیت ممکن برای پذیرش بیماران در حال حاضر، تاکنون به بیش از ۳۲ هزار و ۵۰۰ نفر از بیماران خدمات ارائه کرده است.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر