تیتر امروز

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!
سیاست ورزی به سبک احمدی نژاد

احمدی‌نژاد در دبی؛ سیاستمدار بی‌باک یا اپوزیسیون خودی؟!

محمود احمدی نژاد این بار با حضور در نمایشگاه اکسپوی دبی به متن فضای سیاسی و رسانه‌ای بازگشته است. حضوری پرحاشیه و جنجال برانگیز. این گزارش مروری دارد بر رفتارهای این سیاستمدار منحصر به فرد و...
خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!
فوتبال گیت (۲۶) + فایل صوتی

خیز استقلال برای قهرمانی با ترکیب سردار و فرهاد!

به عنوان مقدمه‌ای بر شروع لیگ برتر فوتبال ایران سجاد شجاعی در یادداشت‌های کوتاهی به مرور وضعیت تیم‌های مدعی در آستانه لیگ پرداخته است. فوتبال گیت این فصل با استقلال آغاز شده است!
کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!
نگاهی به دو ماجرای مختلف در مورد حضور اجتماعی زنان

کارآگاه زن ایرانی می‌تواند موتور سیکلت براند؟!

پلیس از استخدام و به کار گیری کارآگاهان زن خبر داده است. همزمان گره عجیب راندن موتور سیکلت توسط زنان ایرانی باز نشده است. حالا سوال این جاست که آیا کارآگاهان زن ایرانی حق راندن موتور سیکلت دارند...

مذاکرات وزیر بهداشت و شهردار تهران درباره تسریع در واکسیناسیون

بهرام عین اللهی، وزیربهداشت گفت: از شهردار تهران درخواست کردیم که به ما در واکسیناسیون کمک کند و بتوانیم کاری کنیم که هیچ کسی در صف واکسن نماند.

کد خبر: ۱۰۷۳۵۳
۱۷:۱۳ - ۱۳ شهريور ۱۴۰۰

مذاکرات وزیر بهداشت و شهردار تهران

دیدارنیوز ـ وزیر بهداشت در دیدار علیرضا زاکانی شهردار تهران که ظهر امروز در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه حرکتی انقلابی در دولت انجام شده و واکسن کرونا به مقدار کافی از روز پنج شنبه در حال واردات به کشور است، گفت: این مقدار واکسن در طول تاریخ بیماری کرونا، بی‌نظیر بوده و تا آخر شهریور و مهرماه نیز روند واردات واکسن به کشور ادامه دارد.

بهرام عین اللهی اظهار داشت: تنها راه و مطمئن‌ترین راه برای کنترل بیماری کووید۱۹، واکسیناسیون است، بنابراین سیاست دولت، تحقق واکسیناسیون عمومی در کشور است.

وی افزود: در دانشگاه‌های علوم پزشکی روند واکسیناسیون در حال انجام است، اما از امروز حرکتی جهادی برای واکسیناسیون باید انجام شود، چون با روند کنونی، انتظار ما برآورده نمی‌شود و انتظار یک کار جهادی در حوزه واکسیناسیون داریم.

دکتر عین اللهی افزود: در بازدید‌هایی که از استان‌های مختلف داشتیم، مردم به خوبی در واکسیناسیون مشارکت داشتند و صحنه‌هایی خلق شده که بعد از دوران دفاع مقدس کمتر در کشور مشاهده می‌شود.

وی گفت: به عنوان نمونه در اهواز، حسینیه‌ای بود که برای واکسیناسیون در نظر گرفته شده بود و در این حسینیه، ۲۴ ساعته اقدام به تزریق واکسن کرونا می‌شد. تمام نیرو‌های حسینیه از نیرو‌های عاشق اهل بیت و امام حسین (ع) بودند و با کمک یکی از نیرو‌های بهداشتی، واکسیناسیون به نحو احسن در حال انجام بود. یا برخی ورزشگاه‌ها با کمک بسیج جامعه پزشکی برای واکسیناسیون اختصاص یافته بودند و در سفر دو روز اخیر به استان‌های شمال غربی نیز دیدم چنین مراکزی فعال بودند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: برنامه ما این است که هیچ کسی در صف واکسن، منتظر نماند و این یکی از معضلات است که مردم در صف و ناراضی باشند.

وی با اشاره به کمبود پرسنل و امکانات در سیستم اداری موجود گفت: مثل همه کار‌های دیگر که مردم قهرمان و شهیدپرور به ما کمک کردند، انتظار داریم که در واکسیناسیون نیز به ما کمک کنند تا بتوانیم به سرعت، شاهد تحقق واکسیناسیون عمومی باشیم.

دکتر عین اللهی یادآور شد: از دکتر زاکانی، شهردار تهران درخواست کردیم که به ما در واکسیناسیون کمک کند و بتوانیم کاری کنیم که هیچ کسی در صف واکسن نماند و بجای اینکه مردم منتظر ما باشند، ما باید منتظر آن‌ها باشیم و با شیفت بندی و امکانات کامل حتی به صورت شبانه روزی، منتظر مراجعه مردم به مراکز واکسیناسیون باشیم و با احترام به آن‌ها واکسن کرونا تزریق شود و بعد از این مرحله می‌توانیم به کنترل بیماری کووید۱۹ امیدوار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز گزارشی در ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شد که نشان می‌داد میزان عوارض واکسن بسیار بسیار ناچیز است و حتی عوارض واکسن‌های داخلی از وارداتی هم کمتر بوده است بنابراین هیچ نگرانی از انجام واکسیناسیون نداریم.

۱۱۰ سوله بحران و نیرو‌های پزشکی شهرداری به کمک وزارت بهداشت می‌آیند

شهردار تهران نیز گفت: باید به آیت الله رییسی رییس جمهور و دکتر عین اللهی وزیر بهداشت و همه دولتمردان تبریک بگوییم که با فراهم کردن زمینه واردات مقدار زیادی واکسن کرونا، پیام مثبتی به مردم دادند.

زاکانی افزود: واکسیناسیون، مانع از ایجاد موج‌های گسترده و فراگیر بیماری در سطح کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه مایه مباهات است که بتوانیم به کمک نظام سلامت بیاییم و با افتخار کمک کنیم که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، بهتر و گسترده‌تر در دسترس مردم قرار گیرد، ادامه داد: مجموعه شهرداری تهران نسبت به بیماری کووید ۱۹ دغدغه‌مند است، یک قرارگاه را در شهرداری تهران ساماندهی می‌کنیم تا همه ظرفیت‌های شهرداری برای کمک به نظام سلامت، پای کار باشند.

زاکانی خاطرنشان کرد: شهرداری تهران ۱۱۰ سوله بحران و نیرو‌های پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی را در مجموعه شهر سالم در اختیار دارد که می‌توانند به وزارت بهداشت کمک کنند، همچنین ورزشگاه‌ها و مراکز شهرداری تهران برای رفع آلام و درد‌های مردم آماده هستند و در حوزه پیشگیری، درمان، فاصله گذاری اجتماعی و ایجاد شرایط مطلوب برای زیست مناسب در شهر، آمادگی کمک را داریم.

شهردار تهران گفت: شهرداری در دوره گذشته با هفت مرکز شامل پنج مرکز سیار و دو مرکز مستقر در حوزه واکسیناسیون فعالیت‌های خودش را آغاز کرده و از فردا یک مرکز واکسیناسیون با ۴۰ ایستگاه تزریق واکسن در بوستان گفتگو وارد مدار خدمت رسانی می‌شود.

زاکانی اضافه کرد: در هفته جاری با توجه به واردات مقدار بالای واکسن به کشور، سایر امکانات شهرداری را بسیج می‌کنیم تا امکانی فراهم شود که مردم در حوزه بیماری کرونا، دغدغه کمتر داشته باشند.

گفتنی است در این نشست دکتر پورحسینی، مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت بهداشت، دکتر رییسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، روسا و معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی و دکتر جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت حضور داشتند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر